Ultimate magazine theme for WordPress.

آیا طلا هنوز جای رشد بیشتری دارد؟ +جزئیات

0 0

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بازار

آیا طلا هنوز جای رشد بیشتری دارد؟


آیا طلا هنوز جای رشد بیشتری دارد؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد – موسسه تحقیقاتی Refinitiv GFMS اعلام کرد: قیمت طلا در سه ماه سوم امسال تحت تاثیر نگرانی های اقتصادی و تنش های سیاسی و تجاری با رشد 12 درصدی روبرو شده و از ابتدای امسال تاکنون نیز بیش از 22 درصد افزایش داشته است.

به گزارش فصل اقتصاد، قیمت طلا در ماه سپتامبر به بیش از 1546 دلار رسید که بالاترین رکورد در شش سال و نیم اخیر بوده است.
کامرون آلکساندر تحلیلگر ارشد این موسسه پژوهشی گفت: نگرانی های اقتصادی، تنش های سیاسی و تهدیدات علیه تجارت جهانی تاثیر مهمی بر افزایش تقاضا و قیمت طلا داشته است.
از سوی دیگر بانکهای مرکزی بزرگ جهان از جمله آمریکا، اروپا روسیه چین و هند نیز سیاست های انبساطی پولی اتخاذ کرده اند که این مساله نیز تاثیر مهمی بر افزایش قیمت طلا داشته است.
رشد تقاضا از سوی صندوق های سرمایه گذاری و بانک های مرکزی کشورهای در حال توسعه و نوظهور نیز عامل مهمی برای رشد قیمت طلا بوده است.
البته افزایش قیمت طلا موجب شده است تا تقاضای این فلز گرانبها در سه ماه سوم نسبت به سه ماه قبل از آن با افت نسبی روبرو شود. به طوری که بانکهای مرکزی جهان در این مدت 119 تن طلا خریداری کرده اند.
براساس گزارش سایت طلا، بانکهای مرکزی جهان از ابتدای امسال تاکنون 470 تن طلا خریداری کرده اند که نسبت به سال قبل 26 درصد رشد داشته است.
تولید و عرضه جهانی طلا نیز در 9 ماه نخست امسال با 3 درصد رشد به 2516 تن رسیده است.
این موسسه تحقیقاتی پیش بینی کرده است که فشار بر قیمت طلا طی سال های 2020 و 2021 وجود خواهد داشت ولی احتمال افزایش قیمت تا 1650 دلار وجود دارد.Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.