Ultimate magazine theme for WordPress.

اتمام حاشیه نشینی تا سه سال آینده / دخالت دولت در بازار مسکن تورم زاست +جزئیات

0 ۴

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بازار

اتمام حاشیه نشینی تا سه سال آینده / دخالت دولت در بازار مسکن تورم زاست


اتمام حاشیه نشینی تا سه سال آینده / دخالت دولت در بازار مسکن تورم زاست

  بزرگنمایی:

فصل اقتصاد – وزیر راه و شهرسازی گفت: حاشیه نشینی را ظرف مدت سه سال از بین خواهیم برد.

به گزارش فصل اقتصاد ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در در مراسم معارفه نماینده، ولی فقیه در بنیاد مسکن با اشاره به اینکه یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه مسکن ایجاد بنیاد مسکن بوده است، گفت: سرعت عمل و مهارت حداکثری بنیاد مسکن در سراسر کشور همواره مورد توجه بوده و تاکنون این بنیاد توانسته است رکورد‌های بسیار زیادی را در حوزه ساخت و بازسازی مسکن ثبت کند.
او ادامه داد: بنیاد مسکن از همه ارکان و کارشناسان در این بخش استفاده کرده و تمامی خدمت رسانان در این بنیاد به صورت داوطلبانه در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کنند.
وزیر راه وشهرسازی یادآور شد: به طور مثال در استان سیستان و بلوچستان و در بحث حاشیه نشینی که دغدغه بزرگ مردم بوده است توانستند در چند سال گذشته به صورت داوطلبانه در بین مردم خدمت کنند و همچنین در بلایای مانند سیل و زلزله بسیار موثر حضور پیدا کرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: امیدواریم حاشیه نشینی را در مدت سه سال به طور کامل از بین ببریم و مشکلات ناشی از این اتفاق ناگوار را هم از بین ببریم.
اسلامی در ادامه به آماری در حوزه نفوس و مسکن اشاره کرد و گفت: دیدگاه‌های بسیار زیادی در این بخش وجود داشت و یکی از این دیدگاه‌ها این بوده که همواره اعلام می‌کردند، دولت نباید در حوزه ساخت مسکن مداخله کند و برای خود برنامه و هزینه‌های بیشتری را ایجاد کند چراکه این اقدامات در حوزه مسکن تاثیرگذار نیست.
مسکن مهر تورم زا عمل کرد / ساخت سالیانه بیش از 700 هزار مسکونی ضروریست
او افزود: به طور مثال در حوزه مسکن مهر با تزریق منابع مالی شاهد تورم زا بودن این پروژه بوده‌ایم و بنابراین باید با احتیاط عمل کنیم و اقداماتی را که انجام می‌دهیم نباید تورم‌زا باشد. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه میزان ساخت و ساز طبق آمار‌های ارائه شده بسیار کاهش یافته و با توجه به آن که سالیانه باید 700 هزار واحد مسکونی در سال ساخته شود و ما کسری 400 هزار واحد مسکونی را داریم و باید به گونه‌ای این کسری جبران شودگفت:برای خرید این واحد‌های مسکونی موجود در بازار مردم قدرت خرید کافی ندارند و باید مسکن‌هایی در بازار توسط سازندگان عرضه شود که مطابق با درآمد مردم باشد.
با اشاره به اینکه برای توسعه و بهبود بازار مسکن دولت طرح اقدام ملی مسکن را مطرح کرده است گفت: با توجه به همه مشکلات موجود یک برنامه منسجمی را و فراگیر و متقاضی محوری را طراحی کرده تا متقاضیان واجد شرایط به صورت عملیاتی به این پروژه‌ها متصل کنیم.
او ادامه داد: اگرچه بررسی و ارزیابی این طرح یک سال از ما انرژی برده، اما توانستیم ضوابط را هماهنگ کنیم و امروز در شرایطی هستیم که مردم و متقاضیان واجد شرایط را در شهر‌های مختلف را شناسه کردیم.
آغاز ساخت 130 هزار واحد مسکن ملی به دست بنیاد مسکن 
وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: بیش از 130 هزار واحد مسکونی را بنیاد مسکن در شهر‌های مختلف در حوزه طرح اقدام ملی مسکن آغاز کرده و بخش عمده‌ای از اراضی را به متقاضیان واگذار کرده است.
او یادآور شد: در مناطقی که فاقد زمینه دولتی بودیم ما زمین را از مردم خریداری کرده و تنها به خرید اراضی دولتی بسنده نکرده ایم.Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.