Ultimate magazine theme for WordPress.

اجرای فوق العاده احکام کارکنان علوم پزشکی طی ماههای آتی +جزئیات

0 ۳

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

اجرای فوق العاده احکام کارکنان علوم پزشکی طی ماههای آتی


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه، روز گذشته رضا عوض‌پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گزارشی از نحوه تخصیص معوقات کارانه و فوق‌العاده‌های ویژه کارکنان کادر درمان به بخش درمان کشور، ارائه داد و تاکید کرد: انتظار است که وزارت بهداشت مبالغ تخصیص یافته برای این منظور را توزیع کند.

وی در پاسخ به سوالات نمایندگان درباره علت تأخیر در پرداخت کارانه کادر بهداشت و درمان، یادآورشد که «کارانه» باید از محل درآمد اختصاصی دانشگاه و ظرفیت و هزینه‌های جاری بیمارستان‌ها و کادر درمان از جمله پزشک و پرستار به عنوان حق العمل به کادر درمان اختصاص یابد. اما از آنجا که شیوع ویروس کرونا منجر به کاهش درآمد اختصاصی دانشگاه‌ها شده است، سازمان برنامه و بودجه در راستای حمایت از کادر درمان و ارتقای انگیزه آنان، خود را مکلف به تأمین آن می‌داند تا از محل بودجه عمومی، اعتبار کارانه آنان را تأمین و از طریق پرداخت به سازمان‌های بیمه‌گر یا پرداخت مستقیم به وزارت بهداشت بر اساس شاخص‌های مورد عمل توزیع کند.

به گفته عوض‌پور، تا این تاریخ بر اساس اظهارات نمایندگان وزارت بهداشت و درمان در این جلسه، سازمان برنامه و بودجه کشور در سه نوبت مبلغ ۵,۷۰۰ میلیارد تومان را مشخصاً به عنوان پرداخت معوقات کادر درمان علوم پزشکی در اختیار وزارت بهداشت و درمان و سازمان بیمه سلامت قرار داده است.

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: انتظار می‌رود این مبلغ سریع‌تر بین دانشگاه‌ها و کادر درمان توزیع شود.

وی همچنین اضافه کرد که سازمان برنامه و بودجه کشور مصمم است کل کارانه‌های معوق کادر درمان را در ماه‌های پیش‌رو طبق تاکید ریاست این سازمان، پرداخت کند.

عوض‌پور با اشاره به اینکه در بخشی از این جلسه به موضوع پرداخت حقوق و مزایای پرسنل دانشگاهای علوم پزشکی سراسر کشور اشاره شده بود؛ گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن افزایش ضریب ۱۵ درصد سنواتی، نسبت به تأمین اعتبار به منظور اعمال افزایش تا ۵۰ درصد فوق العاده موضوع ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری اعتبار لازم را تأمین کرده که ماهانه در احکام حقوقی کارکنان وزارت بهداشت و درمان اعمال و از طریق خزانه کل کشور پرداخت می‌شود.

به گفته وی، سازمان برنامه و بودجه کشور مصمم است علاوه بر آن، اعتبار اجرای فوق العاده ویژه در احکام کارکنان علوم پزشکی را در ماه‌های آتی نیز تأمین و اقدام نماید.

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تأمین اعتبار فوق‌العاده‌های ویژه یاد شده، بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار اضافه (علاوه بر اعتبار مصوب دانشگاه) نیاز دارد، ادامه داد: در جلسه دیروز کمیسیون بهداشت و درمان بحث پرداخت منابع یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی به منظور مقابله با کرونا هم مطرح شد. سازمان برنامه و بودجه کشور تا کنون ۴۴۰ میلیون یورو از طریق بانک مرکزی به حساب خزانه داری کل کشور (معادل ریالی حدود ۷ هزار میلیارد تومان) واریز کرده است. سازمان برنامه همچنین نسبت به اختصاص آن به بخش بهداشت و درمان به میزان ۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان اقدام نموده و مابقی به منظور مقرری بیمه بیکاری در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در این جلسه اعلام شد که از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور تأمین نیروی انسانی بیمارستان‌های وزارت بهداشت از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون مجوز به کارگیری بیش از ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر به وزارت بهداشت داده شده که بخشی از طریق آزمون جذب شدند و انتظار است زودتر فرایند جذب مابقی هم انجام شود.

گفتنی است در این جلسه نمایندگانی از وزارت بهداشت، بانک مرکزی و خزانه داری کل کشور نیز حضور داشتند.منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.