Ultimate magazine theme for WordPress.

اسلامی: توسعه حمل و نقل ریلی با ترکیه در اولویت دولت قرار دارد +جزئیات

0 ۲

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

اسلامی: توسعه حمل و نقل ریلی با ترکیه در اولویت دولت قرار دارد


خبرگزاری میزان – طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی که به منظور بازدید و افتتاح طرح‌های عمرانی حوزه راه و شهرسازی به استان آذربایجان غربی سفر کرده است، با حضور در پایانه مرزی «سِرو»، سالن مسافری این پایانه را افتتاح کرد.

وی در جریان بازدید از این پایانه مرزی، توسعه حمل و نقل ریلی با ترکیه را از اولویت‌های دولت خواند و با اشاره به اینکه مبادلات تجاری بین ایران و ترکیه نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته که دستاورد جدید و مهمی است، گفت: موضوع توسعه حمل و نقل ریلی با ترکیه در سطح روسای‌جمهور دو کشور مورد مذاکره قرار گرفته و در دست بررسی است؛ اتصال ریلی با ترکیه نیز از اولویت‌های کاری است که آن را پیگیری می‌کنیم.

وی همچنین از تکمیل مسیر ارومیه-سِرو و چهاربانده شدن کامل آن تا پایان مهرماه سال جاری خبر داد.

اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کرونا نباید کسب و کار را مختل کند، خاطر نشان کرد: وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان مسوول حمل و نقل در ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعهد دارد در تمامی پایانه‌ها، بنادر، ترمینال ها، فردوگاه‌ها و مراقبت و مدیریت انسانی تمامی پروتکل‌ها را رعایت کند؛ هم‌اکنون نیز به‌طور مرتب، عملیات ضدعفونی و کنترل پایانه‌ها و مرز‌ها انجام می‌شود.

وی بیان کرد: تبادل تجاری با محوریت مرز‌های آذربایجان‌غربی، می‌تواند نقش بزرگ و موثری را در اقتصاد کشور ایفا کند. ایران سه مرز رسمی با ترکیه دارد که همه آن‌ها شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در آذربایجان غربی قرار دارد؛ سرو نیز پس از شیوع بیماری کرونا به طور کامل بسته شد، ولی تردد محدود ریلی از مرز رازی در این مدت بین ۲ کشور ایران و ترکیه انجام گرفته است و هم اکنون نیز روزانه ١٠٠ واگن تجاری از طریق مسیر ریلی بین ایران و ترکیه مبادله می‌شود.

گفتنی است، سالن مسافری پایانه مرزی «سرو» با زیربنای چهار هزار و ۱۶۰ مترمربع در دو طبقه و با اعتبار ۳۵میلیارد تومان ساخته شده است. سِرو در ۴۵ کیلومتری ارومیه، قرار دارد و با استان «حکاری» در جنوب‌شرقی ترکیه، هم‌مرز است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.