Ultimate magazine theme for WordPress.

اصلاح نحوه استفاده از کارت‌های بازرگانی قدم بسیار موثری در راستای شفاف سازی امور بازرگانی است +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

اصلاح نحوه استفاده از کارت‌های بازرگانی قدم بسیار موثری در راستای شفاف سازی امور بازرگانی است


به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور اخیرا بر نحوه صحیح استفاده از کارت‌های بازرگانی در راستای شفاف سازی در امور تجارت و بازرگانی تاکید کرد.

طبق گفته وی استفاده از کارت بازرگانی باید به افرادی که واجد شرایط و صاحب اصلی کارت هستند، محدود شود، بر این اساس اگر چنانچه فردی از کارت بازرگانی دیگران برای وارد کردن کالا استفاده کنند به عنوان قاچاق تلقی خواهد شد و تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

در همین راستا محمد امیرزاده، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی در گفتگو با خبرگزاری میزان اظهار کرد: در شرایط کنونی که تجارت و بازرگانی کشور با مشکلات متعددی مواجه است، شفاف سازی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند این مشکلات را تاحدود زیادی بر طرف کند.

وی در ادامه افزود: استفاده از کارت‌های بازرگانی یکی از روش‌هایی است که تخلف را در زمینه بازرگانی و تجارت کمتر می‌کند، اما متاسفانه افرادی هستند که از این کارت‌ها نیز سواستفاده می‌کنند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی خاطر نشان کرد: اصلاح نحوه استفاده از کارت‌های بازرگانی که به تازگی از سوی دادستانی کل کشور به آن اشاره شده، می‌تواند قدم بسیار موثری در راستای شفاف سازی در امور بازرگانی باشد.

امیر زاده عنوان کرد: ممنوعیت واگذاری کارت‌های بازرگانی به غیر، تصمیم بسیار موثری است که از سوی دادستان کل کشور و دستگاه قضا پیشنهاد شده و می‌تواند قاچاق کالا به کشور را به حداقل برساند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.