Ultimate magazine theme for WordPress.

افزایش اشتغال و درآمد ملی به دست تعاونی ها/بخش تعاون حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی است +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

افزایش اشتغال و درآمد ملی به دست تعاونی ها/بخش تعاون حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی است


حمید قاسمی امیر در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در رابطه با اقتصاد بدون نفت اظهار کرد: اقتصاد با نفت یعنی اقتصاد متکی به درآمد‌های خارجی کشور از نفت، اما اقتصاد بدون نفت یعنی اقتصاد متکی به توان و ظرفیت‌های مادی و انسانی، همچنین اقتصاد کشور بایستی از اتکا و وابستگی به نفت و درآمد‌های آن خارج شود که البته این مهم یکباره صورت نمی‌گیرد.

وی در ادامه افزود: تصمیم‌ها و طرح‌هایی که در این راستا اجرایی می‌شوند باید تمام جوانب مردم و جامعه را در نظر بگیرد.

معاون اقتصادی اتاق تعاون تهران تصریح کرد: نفت ثروت تجدید ناپذیر کشور است، اما ثروت‌های دیگری داریم که قابلیت تجدید پذیری داشته و موجبات ثبات سیاست‌های اقتصادی کشور را در نظر می‌گیرند از قبیل استفاده از توان نیرو‌های انسانی و منابع غیر نفتی داخلی.

قاسمی امیر عنوان کرد: همه می‌دانیم که امروزه کشورما درگیر یک جنگ اقتصادی با همان جنبه‌هایی است که چندین سال پیش در مقابل کشور ما جنگ نظامی به راه انداخته بودند.

وی خاطر نشان کرد: حال سوال این است که ما در مقابل جنگ نظامی از چه سیاست‌ها و راهبرد‌هایی استفاده کردیم که موفق شدیم؟ اکنون نیز لازم است تا از همان روش‌ها در مسیر پیروزی استفاده کنیم.

معاون اقتصادی اتاق تعاون تهران با اشاره به پیروزی در جنگ نظامی ادامه داد: همگان می‌دانیم که در مقابل جنگ نظامی از تمام ظرفیت‌های ملی استفاده کردیم، حتی از تشکل‌های مردمی تحت عنوان سازمان بسیج بهره گرفتیم تا موفق شدیم.

قاسمی امیر بیان کرد: مفهوم این موضوع این است که با تمام توان‌های جانی و مالی خود در برابر جنگ مقابله کردیم و همه مردم در میدان حاضر شدند و در نهایت پیروزی شکل گرفت.

وی گفت: حال اگر دولت با بخش تعاونی همکاری کند و در اجرای فرمان رهبری برای ارتقا سهم بخش تعاون اراده کند، ما می‌توانیم دفاع از جنگ اقتصادی را به منازل مردم بکشانیم و همه مردم را در قالب تشکل‌های تعاونی وارد عرصه کنیم.

معاون اقتصادی اتاق تعاون اظهار کرد: با استفاده از توانایی‌های مردمی و حمایت‌های پولی و مالی دولت، می‌توانیم تولید ملی را در هر کوی برزن، هر شهر و دیار و در هر خانه و خانواده به را بندازیم.

قاسمی امیر خاطر نشان کرد: با حرکت ملی در قالب تعاونی‌ها تولید ملی شکل می‌گیرد و میزان سرانه تولید ارتقا، درآمد هر خانواده افزایش همچنین مالیات که یکی از درآمد‌های دولت است با وجود رشد تولید و تجارت افزایش خواهد یافت که جاگزین مناسبی برای درآمد‌های نفتی است.

وی در ادامه افزود: همچنین با انجام این امور میزان اشتغال، درآمد‌های فردی، درآمد ناخالص ملی، امنیت اجتماعی، ثبات و امنیت اقتصادی، نشاط و شادابی، رفاه اجتماعی و… افزایش خواهد یافت.

معاون اقتصادی اتاق تعاون تهران یادآورشد: بنابراین به بخش تعاون باید اعتماد نماییم که حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.