Ultimate magazine theme for WordPress.

افزایش ۴ درجه‌ای دمای هوای تهران تا پایان هفته +جزئیات

0 ۵

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

افزایش ۴ درجه‌ای دمای هوای تهران تا پایان هفته


در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سرکرده کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تصریح کرد: برای فردا در سواحل دریای خزر، شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، شمال هرمزگان و نواحی جنوب شرق فارس، رگبار و رعد برق موقتی پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: پدیده غالب در نواحی شرقی کشور خصوصا سیستان وبلوچستان وزش باد و گرد خاک خواهد بود.


بیشتر بخوانید


سرکرده اظهار کرد: همچنین وزش باد و گرد وخاک در استان های  تهران، قم، مرکزی، شمال اصفهان و جنوب آذربایجان غربی و شرقی وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه روند دمای هوا از ۴شنبه برای سواحل دریای خزر افزایشی خواهد بود گفت: به تدریج تا آخر هفته دمای هوا  تا ۸ درجه افزایش خواهد داشت.

سرکرده بیان کرد: تا دو روز آینده دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود و ارتفای موج به ۲ متر می‌رسد.

این کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوا در پایتخت گفت: فردا در تهران دمای هوا در گرم‌ترین ساعت به ۳۵ درجه می‌رسد و تا پایان هفته شاهد افزایش ۴ درجه ای دمای هوا خواهیم بود بنابراین دمای هوا به ۳۹ درجه می‌رسد. از ۴شنبه به مرور شاهد روند افزایشی دما خواهیم بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی فردا بارش باران و وزش شدید باد در آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ادامه دارد و پیش‌بینی رگبار باران و وزش شدید باد در ارتفاعات سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس وجود دارد.

سازمان هواشناسی تا پایان هفته در شرق کشور وزش شدید باد و گرد و خاک پیش‌بینی کرده است. همچنین شنا کردن، تردد قایق‌های سبک و تفریحی و فعالیت‌های شیلاتی در دریای خزر و خلیج فارس ممنوع است.

روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور، به ویژه استان‌های ساحلی خزر و اردبیل نوسان دمایی نخواهیم داشت و از چهارشنبه تا جمعه دمای هوا حدود ۵ تا ۸ درجه در این مناطق افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.