Ultimate magazine theme for WordPress.

بازار سرمایه مانع از تلاطم بیشتر بازار ارز شد +جزئیات

0 ۲

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

بازار سرمایه مانع از تلاطم بیشتر بازار ارز شد


رئیس کانون صرافان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بازار سرمایهکامران سلطانی زاده رئیس کانون صرافان در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بازار سرمایه جذابیت‌های زیادی برای مردم دارد اظهار کرد: رشد قابل توجه بازار سرمایه باعث شده است که روزانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان وارد این بازار شود.

وی ادامه داد؛ این میزان از نقدینگی اگر وارد هر بازاری مثل خودرو، مسکن، ارز و سکه می‌شد می‌توانست تلاطم‌های خیلی بیشتری به این بازار‌ها وارد کند که مهمترین نقش آن در بازار ارز است که اگر بازار سرمایه نبود وضعیت بازار ارز وخیم‌تر از شرایط فعلی می‌شد.

سلطانی زاده اظهار داشت: سود ۳ تا ۵ برابری در بازار سرمایه نسبت به بازار ارز یکی از دلایلی است که مردم کمتر به بازار ارز مراجعه کرده‌اند و سرمایه هایشان را بیشتر به سمت بازار بورس سوق داده اند.

رئیس کانون صرافان گفت: البته حضور کمرنگ‌تر مردم در بازار ارز نسبت به بازار سرمایه علت دیگری هم دارد که آن ویروس کرونا و کاهش سفر‌های خارجی است.

سلطانی زاده در پایان گفت: جذابیت‌ها و مزیت‌های بازار سرمایه باعث شده است که حتی صراف‌ها هم با سرمایه‌های غیر تضامنی و غیر شرکتیشان به بازار سرمایه ورود کنند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.