Ultimate magazine theme for WordPress.

بازگشایی ۹۰درصد راه‌های روستایی گیلان تا پایان امروز +جزئیات

0 ۰

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

بازگشایی ۹۰درصد راه‌های روستایی گیلان تا پایان امروز


بازگشایی ۹۰درصد راه‌های روستایی گیلان تا پایان امروزبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، شعبانعلی خاوری مدیرکل ابنیه فنی راه‌های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای درباره آخرین وضعیت بازگشایی راه‌های استان گیلان اظهار کرد: بارش برف سنگین در ارتفاعات و مناطق جلگه‌ای استان گیلان متوسط ۱۴۰ سانتیمتر در ۷۰ درصد سطح استان به مدت ۴۸ ساعت بارید که از سال ۸۳ تاکنون این حجم بارش بی‌سابقه بوده است.

وی گفت: هم از نظر حجم برف و هم از نظر سطح فراگیری با بارش بی سابقه‌ای مواجه بودیم که حتی نسبت به بارندگی‌های سال ۹۶ که در بازه زمانی ۹۶ ساعت بارید، بارندگی بی‌سابقه و پرحجمی به شمار می‌رود.

مدیرکل ابنیه فنی راه‌های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای بر آمادگی سازمان راهداری و همکاران استانی چه قبل از آغاز بارش‌ها و چه بعد از آن تاکید کرد و ادامه داد: خوشبختانه با آمادگی‌های پیشین و تلاش‌های بعدی، با همکاری ستاد بحران، بارش سنگین برف در استان گیلان بدون تلفات جانی گزارش شده و بازگشایی راه‌های اصلی انجام و بازگشایی راه‌های روستایی درحال انجام است.

خاوری خاطرنشان کرد: با تلاش‌های شبانه روزی سازمان راهداری و همچنین همکاران استانی از دو روز گذشته کلیه راه‌های شریانی استان گیلان بازگشایی شده است، همچنین، همکاران سازمان راهداری در استان‌ها بعد از بازگشایی راه‌های شریانی اقدام به بازگشایی راه‌های روستایی کردند.

وی یادآور شد: بعد از بارش سنگین ۵۵۸ روستا در نقاط مختلف استان بسته شد که هم اکنون بازگشایی راه‌های روستایی در حال انجام است.

استفاده از توان بخش خصوصی در بازگشایی راه‌های استان

مدیرکل ابنیه فنی راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توضیح داد: تا پایان امروز بنا بر قول مساعد وزیر راه و شهرسازی، ۹۰ درصد راه‌های روستایی بازگشایی می‌شوند و باقیمانده راه‌های روستایی نیز چنانچه امروز ۲۵ بهمن بازگشایی نشوند برای فردا حتما بازگشایی خواهند شد.

خاوری گفت: هم اکنون ۳۲۰ دستگاه ناوگان راهداری استان به همراه ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات ۱۱ استان معین در استان گیلان در حال بازگشایی راه‌ها هستند و اکیپ‌های امدادرسان نیز از استان‌های معین به استان اعزام شده اند.

وی تصریح کرد: در بازگشایی راه‌های استان گیلان از توان بخش خصوصی نیز استفاده شده است.

خاوری اعلام کرد: در بازگشایی راه‌ها به مراکز صنعتی و کشاورزی نیز توجه ویژه‌ای شده است. بدین‌معنا، تمامی مسیر‌های مرغداری‌ها و دامداری‌هایی که دچار انسداد راه بودند و یا محور‌های آن‌ها مسدود شده بود با اعلام جهادکشاورزی استان که بالغ بر ۲۲ محور بود نیز روز گذشته بازگشایی شدند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.