Ultimate magazine theme for WordPress.

بومی‌سازی فناوری ساخت کیت‌های سنجش COD در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران +جزئیات

0 ۵

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

بومی‌سازی فناوری ساخت کیت‌های سنجش COD در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران


سرپرست دفتر کنترل کیفی شرکت فاضلاب تهران خبر داد:

بهنام قاسمی سرپرست دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فاضلاب شرکت فاضلاب تهران در گفت و گو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین آزمایش‌های سنجش میزان آلودگی فاضلاب ورودی و پساب خروجی در تصفیه خانه‌ها، آزمایش COD است که با توجه به سرعت اندازه‌گیری این آزمایش این مهم در راهبری و کنترل کیفیت پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری، نقش مهمی دارد.

قاسمی افزود: به همین منظور تولید کیت‌های COD که تا سال گذشته وارداتی بود با کمک دانش فنی به صورت کامل در داخل کشور بومی‌سازی و پس از راستی‌آزمایی جایگزین کیت‌های وارداتی شد.

او ادامه داد: این کیت‌ها با یک‌هشتم قیمت نمونه خارجی تولید می‌شود و با توجه به میزان کیت‌های مصرفی آزمایشگاه تصفیه‌خانه جنوب تهران می‌تواند سالانه برای شرکت صرفه‌جویی ارزی داشته باشد.

به گفته سرپرست دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فاضلاب شرکت فاضلاب تهران با بومی‌سازی این محصول و ارسال کیت‌های مصرف‌شده به شرکت داخلی تولیدکننده، مشکل امحا و انبارکردن کیت‌های مصرف‌شده در آزمایشگاه‌ها و بازیافت مواد شیمیایی و به دنبال آن آلودگی محیط کار (ایمنی افراد و محیط) نیز در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران برطرف شده است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.