Ultimate magazine theme for WordPress.

تامین ۷۰ درصد نهاده‌ها دامداری‌ها از بازار آزاد +جزئیات

0 ۳

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

تامین ۷۰ درصد نهاده‌ها دامداری‌ها از بازار آزاد


تامین ۷۰ درصد نهاده‌ها دامداری‌ها از بازار آزادحسین نعمتی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: متاسفانه نهاده در بازار کم است و بسیاری از واردکننگان محموله هایشان در بنادر مانده است.

وی گفت: در حالی که قیمت شیر و گوشت را با نهاده‌های دولتی قیمت گذاری کرده اند که به هیچ عنوان نمی‌توان آن‌ها را تامین کرد.

رییس هیئت مدیره اتحادیه دامداران گفت: عدم تخصیص ارز موجب شده نهاده‌ها در بنادر بمانند در حال حاضر حدود ۱۰ کشتی در انتظار تخلیه هستند، اما به دلیل اختصاص نیافتن ارز قادر به تخلیه نیستند.

نعمتی با بیان اینکه معطل شدن محموله‌ها در بنادر موجب فاسد شدن نهاده‌ها می‌شود، بیان کرد: دامداران سنتی همه نهاده‌ها را از بازار آزاد تامین می‌کنند، نیمه صنعتی‌ها هم بخش زیادی را از بازار آزاد تهیه می‌کنند و دامداران صنعتی نیز ۵۰ تا ۷۰ درصد را از بازار آزاد تامین می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم ذرت با نرخ دولتی ۱۵۰۰ تومان است، اما در بازار آزاد با قیمت ۳ هزار تومان عرضه می‌شود، همچنین هر کیلوگرم نرخ دولتی جو ۱۵۰۰ تومان است که در بازار آزاد با قیمت ۲۵۰۰ تومان عرضه می‌شود و  هر کیلوگرم سویا با نرخ دولتی ۲۷۰۰ تومان است، اما در بازار آزاد ۸۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

رییس هیئت مدیره اتحادیه دامداران با بیان اینکه نباید انتظار کاهش قیمت محصولات دامی را داشت، تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم گوساله زنده دو سال قبل ۴۰ هزار تومان بود اما در حال حاضر ۲۸ هزار تومان است و دلالان بیشترین استفاده را از این موضوع می‌برند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.