Ultimate magazine theme for WordPress.

تحلیل نایب رییس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

تحلیل نایب رییس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس


حسین سلاح‌ورزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دو عاملی که می‌تواند بر عملکرد بازار بورس تاثیر بلندمدت بگذارد، بروز محدودیت‌های ساختاری جدی در نظام اقتصادی و مختل شدن عملکردن زیرساخت‌های پرداخت است.

وی ادامه داد:‌ هرچند به شهادت رساندن سردار سرافراز قاسم سلیمانی می‌تواند ریسک‌های تصمیم‌گیری را با تغییر و تحول روبه‌رو کند اما با توجه به اینکه دو عامل اثرگذار بر عملکرد بازار بورس تغییری نکرده، نگرانی در زمینه تعطیلی بازار وجود ندارد.

به گفته نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، گرچه مسائل روزهای گذشته می‌تواند بر عملکرد کوتاه‌مدت بازار بورس اثر منفی بگذارد اما بخشی طبیعی از فرایند این بازار است.

سلاح‌ورزی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی علیه ایران است، تصریح کرد: در چنین شرایطی حمایت از بازار سرمایه و حفظ فعالیت آن به شکل منطقی و اصولی اهمیت فراوانی دارد. همه بورس‌های جهان تحت تاثیر اخبار سیاسی با تحول و تلاطم مواجه می‌شوند، اما ساختار این بازار چنین ریسک‌هایی را همواره پشت سر گذاشته و اثری بلندمدت در این زمینه بروز نیافته است.

به گفته وی، در شرایط فعلی خبررسانی دقیق و شفاف به فعالان بازار سرمایه، آموزش آنها و عمق بخشیدن به بازار بهترین راهکارهایی است که می‌تواند از سوی دولت و نهادهای تصمیم‌گیر به مرحله اجرا برسد.

به گزارش ایسنا، بورس تهران پس از رکوردشکنی‌های پی در پی در هفته گذشته، هفته جاری را با روند کاهشی شاخص آغاز کرد.

انتهای پیاممنبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.