Ultimate magazine theme for WordPress.

تولیدکنندگان با قیمت‌گذاری واقعی مورد حمایت قرار می گیرند +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

تولیدکنندگان با قیمت‌گذاری واقعی مورد حمایت قرار می گیرند


تولیدکنندگان با قیمت‌گذاری واقعی مورد حمایت قرار می گیرند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد – عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: همزمان با شکل‌گیری قیمت‌گذاری واقعی توسط بورس کالا برای کلیه محصولات در سراسر کشور، تولیدکنندگان و نیز فعالان بازار مورد حمایت واقع خواهند شد.

محمدرضا پورابراهیمی امروز (یکشنبه) در مراسم راه اندازی معاملات آتی پسته گفت: همواره در حوزه محصولات کشاورزی، شاهد حضور سندیکاها هستیم که یکی از این سندیکاها اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران است و در عین حال فعالیت برخی دلالان منجر به ایجاد لطمه به برند پسته ایرانی شده است که تاکنون بارها شاهد تاثیر منفی آن در حوزه صادرات بوده‌ایم.
به اعتقاد پور ابراهیمی، بورس کالا و ابزارهایی که در این بازار مورد معامله قرار می‌گیرند،فراهم‌کننده اساس استانداردسازی پسته و برندسازی آن در جهان خواهند شد و اضافه کرد، در سال‌های اخیر ایران در بازار جهانی از جایگاه ویژه‌ای از نظر تولید و عرضه برخی از کالاها مانند پسته برخوردار شده است.
وی به لزوم توسعه ابزارهای مالی به خصوص در حوزه کشاورزی تاکید و بیان کرد: معاملات قراردادهای آتی در دنیا کمک کننده بهبود فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف از جمله تولید بوده است.
پورابراهیمی با بیان اینکه در این خصوص نیازمند بازنگری در روش‌های استفاده شده برای بخش تولید کشور هستیم، گفت: راه اندازی معاملات آتی و گواهی سپرده کالایی محصولات کشاورزی در بورس، تاثیرگذار در بهبود فرآیندها خواهد بود.
به گفته وی، شکل‌گیری قیمت‌گذاری واقعی برای کلیه محصولات در سراسر کشور، تولیدکنندگان و نیز فعالان بازار مورد حمایت قرار می گیرند.
این نماینده مجلس اتفاقاتی را که به واسطه بازار سرمایه و بورس کالای ایران در بازار زعفران رقم خورده شگفت‌انگیز دانست و گفت: حجم معاملات گواهی سپرده زعفران در سال گذشته 35 میلیارد تومان بود که این میزان در 6 ماهه نخست سال جاری به رقم 20 میلیارد تومان رسیده است.
به گفته وی، حجم قرارداد آتی زعفران نیز در سال گذشته 15 هزار میلیارد تومان بود که این رقم از ابتدای سال تا کنون به 6 هزار میلیارد تومان رسیده است.
پور ابراهیمی خاطرنشان کرد: این اعداد نشان دهنده اتفاقاتی بوده که به کمک بورس کالای ایران شکل گرفته و می‌تواند کمکی در مسیر حوزه اقتصادی کشور باشد.Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.