Ultimate magazine theme for WordPress.

جزئیات نوسان قیمت 50 درصددی به توقف چهار نماد انجامید/ رای دادگاه به نفع «ذوب» صادر شد

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

نوسان قیمت 50 درصددی به توقف چهار نماد انجامید/ رای دادگاه به نفع «ذوب» صادر شد
کد خبر
349934


۱۳۹۸/۰۲/۰۹ – ۱۸:۱۴اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛


همزمان با رشد ۲.۷ درصدی شاخص بورس تهران و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس ۱۰ نماد از گردونه معاملات خارج شدند و هشت نماد دیگر به تابلوی معاملات بازگشتند.


اقتصاد آنلاین – محمد امین خدابخش؛ معاملات امروز بازار سهام با رشد خیره کننده شاخص بورس همراه بود در این روز نمایشگر اصلی بازار به میزان پنج هزار و ۶۲۴ واحد رشد کرد. این رشد منزله کسب بازده ۲.۷ درصدی برای نماگر یاد شده بود بیش از هر چیز تحت تاثیر نمادهای «فولاد»، «فارس» و «مبین» به وقوع پیوست. همزمان با این رشد و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس 10 نماد از گردونه معاملات خارج شدند و هشت نماد دیگر به تابلوی معاملات بازگشتند.

«حسیر» متوقف شد: نماد معاملاتی شرکت ریل سیر کوثر (حسیر) متوقف شد تا در خصوص توضیحات تکمیلی در خصوص آثار احتمالی ناشی از افزایش تعرفه حمل واگنهای مخزندار در سال مالی 1398 و در 9 ماهه پایانی سال مالی 1397 به ارائه شفاف سازی بپردازد. در شفاف سازی این شرکت آمده که آثار احتمالی ناشی از افزایش تعرفه حمل واگن‌های مخزندار همانگونه که در اطلاعیه قبلی اعلام شد بوده است. مطابق با آنچه که شرکت پیش تر اعلام کرده بود از ابتدای سال 1398 واگن های مخزندار به شرکت زیر مجموعه منتقل شده و در مورد آثار این افزایش بر عملکرد 9 ماهه پایانی سال 1397 نیز به نظر می رسد تأثیر آن در سود خالص شرکت بیش از پنج درصد نباشد.

رای دادگاه به نفع «ذوب» صادر شد: نماد معاملاتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان که در فرابورس با نماد «ذوب» معامله می‌شود امروز و در میانه معاملات متوقف شد تا در خصوص نتیجه نهایی دعوی علیه شرکت توضیح دهد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که دعوی حقوقی به نفع شرکت خاتمه یافته و درخواست شاکی از سوی دادگاه رد شده است.

 در شفاف سازی «ذوب» آمده است که خانم نسرین احسانی نسبت به 21 هزار و 200 متر مربع از زمین های متعلق به شرکت ذوب آهن اصفهان واقع در بلوار شفق اصفهان ادعای مالکیت کرده که بر اساس رای نهایی دادگاه ادعای ایشان رد شده است. لازم به توضیح است این موضوع یکی از بندهای گزارش حسابرس مستقل برای عملکرد سال مالی 96 (بند 17 قسمت الف) بوده و با صدور این رای یکی از تکالیف مجمع مبنی بر حل موضوع رفع مشکلات نقل و انتقال اسناد مالکیت شرکت انجام شده است.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

13980209
Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : ww.bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.