Ultimate magazine theme for WordPress.

حدنصاب سرمایه گذاری در سهام صندوق های بادرآمد ثابت افزایش یافت +جزئیات

0 ۱۱

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

حدنصاب سرمایه گذاری در سهام صندوق های بادرآمد ثابت افزایش یافت


در تازه ترین تصمیم هیات مدیره سازمان بورس:


حدنصاب سرمایه گذاری در سهام صندوق های بادرآمد ثابت افزایش یافت


بورس

حدنصاب سرمایه گذاری در سهام صندوق های بادرآمد ثابت افزایش یافت

  بزرگنمایی:

فصل اقتصاد – نصاب سقف سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، به 15 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای حمایت از سهامداران نصاب سقف سرمایه ­گذاری صندوق­ های سرمایه­ گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورس ­ها و نیز واحدهای صندوق ­های سرمایه ­گذاری را تغییر داد.
به این ترتیب، در جدیدترین مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، نصاب سقف سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، 15 درصد تعیین شد.
بر اساس این گزارش، سقف حدنصاب سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت، در شهریور ماه سال 95 معادل 15 درصد بود که در آبان ماه 97 این حد نصاب به 25 درصد رسید.
در ابتدای سال 99 و در فروردین ماه سال جاری، این حد نصاب 10 درصد تعیین شد و در مرداد ماه سال جاری نیز طبق اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار حدنصاب سرمایه گذاری در سهام این صندوق ها به 5 درصد کاهش یافت.
امروز و در جلسه ای که هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور حمایت از بازار سرمایه،برگزار کرد، افزایش سقف سرمایه گذاری در سهام صندوق های بادرآمد ثابت به 15 درصد افزایش یافت.

ردیف تاریخ نصاب سقف سرمایه­ گذاری در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورس ها و نیز واحدهای صندوق­ های سرمایه­ گذاری
1 1395/6/9 15%
2 97/8/23 25%
3 99/1/17 10%
4 99/5/8 5%Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.