Ultimate magazine theme for WordPress.

حذف ۴ صفر مسیر مبادلات اقتصادی را تسهیل می‌کند +جزئیات

0 ۱

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

حذف ۴ صفر مسیر مبادلات اقتصادی را تسهیل می‌کند


به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، شهباز حسن پور بیگلری با تایید اظهارات رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه حذف ۴ صفر از پول ملی تاثیری بر تورم ندارد، گفت: باید با حذف ۴ صفر از پول ملی مسیر مبادلات اقتصادی را تسهیل کنیم.

نماینده مردم کرمان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق اظهارات رییس کل بانک مرکزی در حال حاضر ۷ میلیارد قطعه اسکناس در کشور موجود است که با تبدیل ریال به تومان این رقم به ۳ میلیارد قطعه کاهش می‌یابد، افزود: باید با ورود در  چنین حوزه هایی هزینه های کشور در بخش چاپ و نگهداری اسکناس به حداقل ممکن برسد.

عضو فراکسیون شفافیت اقتصادی با تاکید بر اینکه وجود صفرهای زیاد در کنار پول در محاسبات مالی ابهاماتی را ایجاد می کند، تصریح کرد: باید به سمت ساده سازی اقتصاد و کمک به شفافیت هر چه بیشتر مبادلات کمک کرد.

وی با بیان اینکه ما اولین کشور دنیا در زمینه حذف صفر از پول ملی نبوده و نخواهیم بود، گفت: بسیاری از کشورها با الگوگیری از تجربه اقتصادهای موفق در این مسیر گام برداشته اند.

حسن پور بیگلری ادامه داد: حذف ۴ صفر از پول ملی پاسخی به افکار عمومی بوده زیرا مردم در هیچ کدام از مروادات مالی خود از عنوان ریال استفاده نمی کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی در کنار حذف صفر از پول ملی برخی سازوکارهای دیگر را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور باید در دستور کار قرار دهد، تصریح کرد: خوشبختانه مدیریت فعلی بانک مرکزی امیدواری خوبی در سطح جامعه ایجاد کرده و در خصوص آینده تصمیم حذف ۴ صفر نیز خوشبین هستیم.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.