Ultimate magazine theme for WordPress.

داخلی سازی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورویی/قرارداد داخلی سازی صنعت پتروشیمی امضا شد +جزئیات

0 0

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

داخلی سازی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورویی/قرارداد داخلی سازی صنعت پتروشیمی امضا شد


داخلی سازی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو تا سال ۱۴۰۰ به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صمت در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی، گفت: این مراسم از یک نظر نمادین است و تاکید دارم برخی برنامه ها باید اینگونه برگزار شود، دیشب پروژه ای را پیگیری کردم که مدیر عامل آن گفت پمپ ها را که شرکت آمریکایی تحریم کردند در ایران ساختیم.

او بیان کرد: ما اگر امروز در این مکان نشستیم باید سعی کنیم کارها را بهتر پیش ببریم؛ امروز تفاهمنامه ۶۰ میلیون یورو ساخت داخل امضا می کنیم و این نشان دهنده این است که زنده هستیم و با وجود تحریم ها همچنان خوب عمل می کنیم و تمام وزارت خانه ها خوب عمل می کنند.

وزیر صمت ادامه داد: خودرو، فولاد و مس شرکتی است یعنی شرکت مس ساخت داخل کار خود را شروع کردند و در برخی از کارها انجمن ها ورد کار شدند؛ چند کار شروع کردیم که یک بخش آن ساخت داخل است.

رحمانی افزود: هر کالایی در داخل تولید شود و حتما واردات آن ممنوع شده است، ما می خواهیم تولید رونق بگیرد و اگر غیر واقعی باشد حمایت نمی کنیم.

وزیر صمت افزود: همزمان با ساخت داخل شرکت های فناوری و دانش بنیان مطرح است و باید با یکدیگر توام شوند. این استارتاپ ها در بیشتر مواقع بسیار بهتر از شرکت های مطرح دنیا کار می کنند و باید از آنها حمایت کنیم.


بیشتر بخوانید: فعالیت ۳۵۰۰ واحد فعال ماشین سازی و ساخت تجهیزات در کشور


او بیان کرد: شرکت های بزرگ را موظف کردیم که حتما باید تعدادی نخبه جذب کنند، درست است که در وزارت خانه ها جذب نداریم و جذب نیرو کم است اما در شرکت ها که مشکل نداریم و می توانیم اینگونه مشکل اشتغال را رفع کنیم.

رحمانی گفت: تا پایان سال باید چندتا میز در حوزه های مختلف به همین نحو برگزار شود، در ۶ ماه نخست امسال ۱۵ درصد افزایش تولید داشتیم و باید پیگیری کنیم که بیشتر شود.

وزیر صمت افزود: از انجمن ها خواهش دارم که پرچم را به دست بگیرند، در صنایع باید ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو تا سال ۱۴۰۰ داخلی سازی کنیم و باید هدف گذاری و برنامه ریزی کنیم و باید محقق شود.

او بیان کرد: در صنعت پتروشیمی ۹ میلیارد دلار طرح در حال اجرا داریم.

انتهای پیام/

ممنوعیت واردات کالا هایی که در داخل کشور تولید دارد

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.