Ultimate magazine theme for WordPress.

زعفران بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد +جزئیات

0 ۴

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

زعفران بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد


علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفت و گو با میزان در خصوص آخرین وضعیت قیمت زعفران در بازار گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم زعفران با توجه به کیفیت با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

وی افزود: یک نمونه زعفران ویژه نیز در بازار وجود دارد که با قیمتی بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که مورد تایید شورای زعفران نیست و مشتریان خاص خود را دارد.

عضو شورای ملی زعفران گفت: زعفران ویژه با دستکاری همراه است و با قیمت بالاتری به مشتریان خارجی فروخته می‌شود و به دلیل تغییر شکل ظاهری زعفران ممکن است در آینده به عنوان حربه‌ای علیه زعفران ایرانی استفاده شود.

حسینی در مورد روند صادرات زعفران در مدت اخیر گفت: صادرات در حال انجام است، اما به دلیل آنکه بازار‌های صادراتی همانند گذشته نیست و تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارد به کندی انجام می‌شود.

وی افزود: فعالیت بسیاری از بازار‌های هدف به طور ۱۰۰ درصد آغاز نشده و به دلیل محدودیت پرواز‌ها و افزایش چندبرابری هزینه‌های حمل بار باعث شده صادرات با شتابی که مورد انتظار است پیش نرود.

عضو شورای ملی زعفران تاکید کرد: مشکلاتی که در زمینه صادرات اتفاق افتاده برای تمام کشور‌ها برابر است که امیدواریم با بهبود اوضاع روند صادرات بهتر شود و خلا به وجود آمده جبران شود.

حسینی گفت: خوشبختانه زعفران ایرانی هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت در دنیا رقیب ندارد و قطعا بازار زعفران جهان در اختیار ایران است و نباید نگران پیدا شدن رقیب در این بازار بود.

وی در مورد ادامه کندی صادرات و نزدیک شدن به فصل برداشت زعفران گفت: زعفران بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد به طوریکه تا ۲ سال درصورتی که شرایط نگهداری مناسب باشد بدون اُفت کیفیت می‌توان از آن استفاده کرد و تا ۳ سال ممکن است اندکی از کیفیت آن کاسته شود.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.