Ultimate magazine theme for WordPress.

زمان ادغام بانک‌ها بالاخره مشخص شد! +جزئیات

0 ۰

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

زمان ادغام بانک‌ها بالاخره مشخص شد!


ادغام بانک‌ها,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
یکسال و هشت ماه پیش ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۷، خبر غیررسمی بررسی ادغام بانک های نظامی در بانک سپه ایران را نوشتم، مطلب با این مقدمه شروع می شد که بیش از دو هفته است بحث ادغام بانک های نظامی شکل جدیدی بخود گرفته و مدیران عامل بانک های منسوب به نهادهای نظامی در جلساتی ادغام با یکدیگر را وارسی می کنند.

این در حالی بود که در یکی دو سال پیش از آن، صرفا صحبت ها از طرح ادغام سه بانک و مؤسسه ثامن، انصار و مهر اقتصاد و مخالفت بانک مهر اقتصاد در میان بود. ولی خبرهای صنف بانکی حکایت از بزرگترین ادغام داشت. ادغام پنج بانک نظامی که با احتساب مؤسسه ثامن که قبلا با بانک انصار ادغام شده بود، بزرگ ترین ادغام شمرده می شد.

بانک های حکمت ایرانیان، انصار، مهر اقتصاد، قوامین و مؤسسه اعتباری کوثر، پنج بانک منتسب به نیروهای مسلح بودند که تنها شباهتشان، سهامداران نظامی شان بود.

چه بسا در آن هنگام هم، هنوز مدیران بعضی از بانک ها با روش ادغامشان مخالف بودند. اعلام این خبر اما با عکس العمل های مختلفی روبرو شد.

برآوردهای اولیه نشان داد جامعه ای که پیشتر طعم ادغام بانک ها را چشیده است، نگران نیست و خبر خاصی از خارج شدن منابع این بانک ها نبود.

خبر ادغام با اظهارنظرهای بانک مرکزی و تائید بانک سپه رسمیت یافت. بانک مرکزی خاطرنشان کرد که طبق مصوبات شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی تمهیدات مناسبی برای اطمینان بخشی به مشتریان و سهامداران و سپرده گذاران آماده شده و روند ادغام شروع شد. بخشی از سهام اشخاص با فراخوانی که از طرف تمامی بانک ها اعلام گردید، خریداری و بخشی به آینده واگذار شد تا بعد از ارزش گذاری ، نرخ ها اعلام شود.

حال رئیس کل بانک مرکزی از ارتقا ۸۰ درصدی روند ادغام خبر داده است. اخبار غیررسمی هم از برگزاری مجامع ادغام بانک ها تا آخر بهمن حکایت دارد، ولیکن ۱۰ روز به پایان ماه بهمن مانده و هنوز آگهی مجامع انحلال منتشر نشده است.

آخرین اخبار درگوشی از احتمال برگزاری مستقل مجامع بانک ها در اسفندماه و ماه های آغازین سال آتی خبر می دهند. ولی این رسم اعلام اخبار جدید بانکی در پایان سال، در قبل هم وجود داشته است. احیانا حکمت ایرانیان نخستین بانکی است که در آخر سال، مجمع انحلالش برپا می شود تا تابلویی با نام« بانک سپه » یا« بانک سپه نوین» را بر سر در شعبش ببیند.

donya-e-eqtesad.com
sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.