Ultimate magazine theme for WordPress.

ساخت داروی ضدسرطان انحصاری توسط «داوه» +جزئیات

0 0

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

ساخت داروی ضدسرطان انحصاری توسط «داوه»


2067, 

خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)

Loading…

درحالی که تفاسیر از صنعت داروسازی حکایت از این دارد که ایران به زودی جزو ۵ قدرت تراز اول دنیا در این صنعت خواهد بود که زیرمجموعه دانش بنیان شرکت بورسی اوه سینا توانسته به ساخت داروهای ضدسرطان انحصاری دست یابد. ساخت داروی ضدسرطان انحصاری توسط «داوه»

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای بورس، شرکت دانش بنیان ارسطو زیر مجموعه شرکت اوه سینا برای اولین بار در خاورمیانه موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی شده است. این داروها در ایران و امریکا به ثبت رسیده و تولید میشود همچنین این شرکت موفق به کشف ۴۶ داروی بیولوژیک و حساس دیگر شده که در حال پیگیری برای موافقت اصولی و مجوز فروش تجاری می باشد.

بنیان‌گذار این شرکت پرفسور «خشایار کریمیان» از شیمی‌دان‌های برجسته جهان با همکاری مجموعه دانشگاهی ایران و حمایت دولت‌ موفق به بومی سازی حساس‌ترین داروهای جهان شده است و زمانی این موفقیت‌ها چشمگیر می‌شود که بدانیم هزینه تحقیقات کشف هر ماده موثره داروی سرطانی ۶۰۰ میلیون دلار و هر داروی بیولوژیک ۲ میلیارد دلار می باشد.

با توجه به سیاستهای دولت ایران و حمایت از دانشمندان داخلی ، صنعت داروی ایران در سالهای آتی از واردات بی نیاز می‌شود. به گفته دکتر نمکی وزیر بهداشت ایران، داروهای ایرانی از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار هستند و شرکت‌های دارویی توان بالایی برای صادرات دارو به سایر کشورها دارند.

بر اساس رتبه بندی موسسه آماری بین المللی (SJR)، ایران جهش فوق العاده‌ای را در صنعت داروسازی داشته است به طوری که ‌رتبه ایران در علم داروسازی طی دو دهه اخیر ازجایگاه ۴۹ به جایگاه ۸ در بین کشورهای جهان و اول منطقه در سال ۲۰۱۸رسیده است، و با توجه به کشفیات شرکت ارسطو این احتمال می‌رود که جایگاه ایران به جمع پنج کشور اول دنیا برسد . ‌با این تفاسیر بزودی باید ایران را جز قدرت‌ های تراز اول صنعت داروسازی دنیا به حساب اورد.

خبر انتخاب شده برای شما

هرچند حال صنعت خوب نیست اما "قمرو" سود 17 میلیاردی را محقق می کند

شرکت قند مرودشت در فعالیت یک ماهه مهر۱۳۹۸ توانسته مبلغ فروش خود را ۱۰۷ درصد افزایش دهد.

همچنین می توانید مقالات آموزشی “موفقیت در بازار بورس” را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.