Ultimate magazine theme for WordPress.

شاخص بورس تهران همچنان بر مدار ریزش +جزئیات

0 0

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

شاخص بورس تهران همچنان بر مدار ریزش


شاخص بورس تهران همچنان بر مدار ریزش

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد – شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) بیش از یک هزار و 420 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم 313 هزار و 48 واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و 67 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 17 هزار و 922 میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و 755 واحد کاهش به 91 هزار و 300 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و 174 واحد افت به 61 هزار و 116 واحد رسیدند.
شاخص آزاد شناور نیز 2 هزار و 708 واحد کاهش به رقم 362 هزار و 72 واحد رسید، شاخص بازار اول 420 واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و 635 واحد کاهش داشتند.
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، فولاد خراسان (فخاس) با 161 واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با 149 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با 143 واحد و پتروشیمی خارک (شخارک) با 138 واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.
در مقابل بانک ملت (وبملت) با 146 واحد، ایران خودرو (خودرو) با 144 واحد و گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با 142 واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.
برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات ایران، بانک اقتصاد نوین، سرمایه گذاری البرز (هلدینگ) و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه بانک‌ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و 364 برگه سهم به ارزش 2 هزار و 172 میلیارد ریال داد و ستد شد.
آخرین وضعیت شاخص فرابورس
شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به 49 واحد افت داشت و بر روی کانال چهار هزار و 69 واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار یک میلیارد و 505 میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هشت هزار و 967 میلیارد ریال داد و ستد شد.
در بین تمامی نمادها، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت شیراز (شراز)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و گروه صنایع کاغذی پارس (چکاپا) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.
در مقابل هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید مولد نیروگاهی بجهرم (بجهرم)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.