Ultimate magazine theme for WordPress.

صادرات فرش ماشینی به ۵۶ کشور/ کاهش قیمت در بازار +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

صادرات فرش ماشینی به ۵۶ کشور/ کاهش قیمت در بازار


صادرات فرش ماشینی به ۵۶ کشور/ کاهش قیمت در بازارمحمدهادی کمالیان در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره بازار فرش ماشینی اظهار کرد: با توجه به کاهش قیمت نخ و الیاف و ثبات قیمت ارز قیمت‌ها در بازار کاهش داشته و قیمت فرش ماشینی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت افزود: اگر قیمت فرش ماشینی را با سایر کالا‌ها مقایسه کنیم افزایش قیمتی نداشته و گران نشده است، اما باز نسبت به اواخر سال گذشته و اوایل امسال ۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

وی گفت: فرش ماشینی از نظر مصرفی در رده سوم سبد خانوار قرار دارد و پس از خرید سایر کالا‌های مورد نیاز، برای آن از سوی خانوار‌ها برای آن هزینه می‌شود.

کمالیان تصریح کرد: با توجه به ثبات قیمت‌ها ثبات و فراوانی تولید خریداران نباید دغدغه‌ای درباره تهیه فرش داشته باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت با بیان اینکه شرایط صادرات فرش ماشینی مناسب نیست، تصریح کرد: اگر وضعیت صادرات بهتر شود رونق بهتری در بازار فرش ماشینی ایجاد خواهد شد.

وی گفت: طی ماه‌هایی که نرخ ارز نوسان داشت خریداران خارجی تمایل بیشتری برای خرید داشتند، اما اکنون با ثبات نرخ ارز کمی تمایل آن‌ها کاسته شده است.

کمالیان با بیان اینکه فرش جزو کالا‌هایی است که صد درصد هم نیاز داخل را تامین می‌کند و هم صادر می‌شود، اظهار کرد: در این بخش به دلیل اینکه نمی‌توانند با تولیدکنندگان رقابت کنند نه کالای قاچاق وارد کشور می‌شود و نه وارداتی صورت می‌گیرد هر چند در گذشته یکسری از کالا‌های لوکس وارد می‌شد، اما اکنون تولیدکنندگان ایرانی بهتر آن را تولید می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت افزود: حدود ۱۰ درصد صادرات غیرنفتی را فرش ماشینی در اختیار دارد.
وی با بیان اینکه فرش ماشینی به ۵۶ کشور صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: فرش ماشینی به آسیای میانی، چین،

عراق، افغانستان و برخی کشور‌های اروپایی صادر می‌شود.

کمالیان گفت: مردم برای خرید گول تبلغات فریبنده نخوردند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.