Ultimate magazine theme for WordPress.

عملکرد صنایع در ۴ ماهه اول سال به روایت معاون صنایع وزارت صمت +جزئیات

0 ۱

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

عملکرد صنایع در ۴ ماهه اول سال به روایت معاون صنایع وزارت صمت


در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مهدی صادقی نیارکی معاون صنایع وزارت صمت در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره میزان رشد محصولات منتخب صنعتی اظهار کرد: با توجه به اهمیت رشد صنعت آلومینیوم در کشور، برنامه‌های ویژه‌ای برای گسترش این صنعت در نظر گرفته شد که نتیجه آن رشد ۵۰ درصدی تولید شمش آلومینیوم در ۴ ماه اول امسال بود.

به گفته این مقام مسئول این اتفاق باعث شد تا تولید شمش آلومینیوم در کشور به یکی از بالاترین مقادیر خود دست پیدا کند. همچنین تولید فولاد رشد ۸ درصدی و تولید محصولات فولادی هم رشد ۵ درصدی را تجربه کرده‌اند. میزان تولید کاتد مس هم ۳.۵ درصد و میزان تولید آلومینا  هم ۵ درصد رشد داشته است.

او با اشاره به رشد چشمگیر صنعت لوازم خانگی گفت: در ۴ ماه اول سال ۹۹ میزان تولید تلویزیون ۶۰ درصد و میزان تولید ماشین لباسشویی ۷۰ درصد رشد داشته است.

صادقی نیارکی افزود: میزان تولید یخچال و فریزر هم ۱.۵ درصد رشد کرده است. در این مدت صنعت خودرو هم رشد مناسبی را تجربه کرد به طوری که تولید خودرو و تولید وانت ۱۹ درصد افزایش پیدا کرد. تولید لاستیک هم رشد ۳۷ درصدی داشته و به طور مناسبی توسعه پیدا کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: امسال میزان تولید کمباین ۲۴ درصد رشد داشته تا نیاز داخل در این حوزه را رفع کند. با این وجود باید توانمندی تولید خودرو از زمینه دانش فنی و بومی گرفته تا توان فنی مهندسی خودروسازان و قطعه سازان داخلی و تمامی زیر مجموعه‌های آن به بالاترین میزان افزایش پیدا کند.


بیشتر بخوانید


نیارکی با تاکید بر اهمیت توجه و گسترس صنعت نساجی گفت: تولید الیاف اکرلیک در ۴ ماه ابتدای امسال حدود ۱۶۰ درصد رشد داشت که بیشترین درصد رشد در این بازه زمانی محسوب می‌شود. میزان تولید نخ پنبه و الیاف مصنوعی هم رشد ۱۹ درصدی داشته است.

معاون صنایع وزارت صمت بیان کرد: در این ۴ ماه میزان تولید سیمان ۴ درصد، تولید پتروشیمی ۵ درصد و تولید نئوپان ۹ درصد افزایش داشته است. این افزایش میزان تولید را می‌توان شروعی برای تحقق جهش تولید در کشور دانست و البته  امیدوار هستیم با همین روند میزان تولید این محصولات افزایش پیدا کند.

او تصریح کرد: در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه علیه کشور و در این جنگ نابرابر اقتصادی کاری که خودروسازان داخلی انجام می‌دهند، جهاد اکبر است و این دستاورد بزرگی برای مجموع سیاست گذاران صنعت خودرو و حامیان این صنعت است که توانسته‌اند شرایط خود را سامان دهند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.