Ultimate magazine theme for WordPress.

فراوانی کالا و تامین بی وقفه اقلام در بازار +جزئیات

0 ۴

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

فراوانی کالا و تامین بی وقفه اقلام در بازار


فراوانی کالا و تامین بی وقفه اقلام در بازارخبرگزاری میزان ـ بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت صمت، جعفر سرقینی در حاشیه جلسه هیات دولت و در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس آمار ۴ ماهه اول ۹۹، میانگین رشد صنعت حدود ۹ درصد بوده است و این موفقیت علیرغم همه محدودیت‌های ناشی از تشدید تحریم‌ها و شیوع کرونا در کشور بوده و حتماً طبق برنامه، افزایش تولید را در بخش‌های مختلف ادامه خواهیم داد.

وی افزود: در همین راستا امسال و همسو با جهش تولید، توسعه واحد‌های صنعتی به خصوص واحد‌های مهم و پیشران صنعتی نیز ادامه می‌یابد.

سرقینی اعلام کرد: افزایش تولیدات خودرویی کشور نیز ادامه می‌یابد و همچنین تولید فولاد و سایر فلزات اساسی نیز بر اساس برنامه تدوین شده حتماً عملیاتی خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: فراوانی کالا‌های اساسی و تامین مایحتاج ضروری مردم به عنوان یکی دیگر از محور‌های فعالیت وزارت صمت در دستور کار این وزارتخانه است و این برنامه در راستای ایجاد امنیت روانی در جامعه و مصرف کنندگان با پیگیری‌های جدی دنبال خواهد شد.

سرقینی گفت: طبق آمار و گزارشات موجود ذخایر کالا‌های اساسی و استراتژیک در کشور به میزان مناسبی بوده و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

وی همچنین در خصوص تولید و تامین ماسک مورد نیاز مردم به عنوان کالای مرتبط با سلامتی آنها، بیان کرد: تصمیمات ویژه‌ای در خصوص روند تولید و توزیع ماسک گرفته شده که تا دو سه هفته آینده اثرات خود نشان می‌دهد و سعی می‌شود تا هم فراوانی و هم کاهش قیمت در مورد این کالا اتفاق بیفتد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تغییرات قیمتی فولاد در کشور نیز گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده که امروز ابلاغ می‌شود، از امروز تنها واحد‌هایی می‌توانند صادرات فولاد انجام دهند که کف عرضه در داخل را به خوبی رعایت کنند.

سرقینی تاکید کرد: تامین مواد اولیه تولید داخل، در اولویت وزارت صنعت است و اینکه فولاد تولیدی کشور، واحد‌های صنعتی سایر کشور‌ها رونق دهد هنری نیست و باید در گام نخست تولیدات فولادی صنایع داخلی را رونق دهند و مازاد تولید نیز می‌تواند صادر شود.

وی گفت: با تحقق اهداف مدنظر این تصمیم فراوانی عرضه فولاد در داخل کشور اتفاق می‌افتد و حتماً به تعادل قیمتی فولاد نیز منجر خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان تصریح کرد: جهش تولید یکی از وظایف اصلی وزارت صمت است که همه همکاران بنده به این امر اعتقاد راسخ دارند و محور اصلی فعالیت‌های ما بوده و اعداد و ارقام گزارشات ۴ ماهه اول سال نیز موید این نکته است که تولید از اهداف تعیین شده عقب نیست و با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.