Ultimate magazine theme for WordPress.

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۱/۲۲ +جزئیات

0 2

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۱/۲۲


قیمت نفت در تاریخ 22 فروردین 99,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
نرخ هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز با یک دلار و ۳۶ سنت معادل ۴.۱۴ درصد کاهش به ۳۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال بی اثر ماندن مذاکرات اوپک پلاس برای کاهش تولید و تردیدها در مورد کافی بودن تلاش های این گروه برای برطرف کردن شکاف موجود بین عرضه و تقاضا در بازار نفت قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت با یک دلار و ۳۶ سنت معادل ۴.۱۴ درصد کاهش به ۳۱ دلار و ۴۸ سنت رسید. نرخ نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات روز قبل با ۲ دلار و ۳۳ سنت معادل ۹.۲۹ درصد افت به ۲۲ دلار و ۷۶ سنت رسید. امروز بازارها به دلیل عید پاک تعطیل اند.

اوپک(OPEC)، روسیه و دیگر اعضای اوپک پلاس روز پنج شنبه رئوس کلی طرح های کاهش بیش از ۱۰ میلیون بشکه ای تولید نفت را مورد توافق قرار دادند و اعلام کردند انتظار دارند آمریکا و دیگر تولید کنندگان برای تقویت قیمت ها که در نتیجه بحران کرونا سقوط کرده به این تلاش جمعی به پیوندند. ولی در عین حال مخالفت مکزیک جلوی انعقاد توافق نهایی اوپک پلاس را گرفت.

قبل از شیوع جهانی ویروس کرونا که تا به حال بیش از ۱.۵ میلیون نفر را مبتلا کرده و باعث تعطیلی گسترده فعالیت های اقتصادی شده ۱۰ میلیون بشکه معادل ۱۰ درصد عرضه جهانی نفت بود.

اسکات شلتون تحلیلگر بازار انرژی در مؤسسه یونایتد ایکاپ خاطرنشان کرد: « سقوط قیمت نفت نتیجه این واقعیت است که اگرچه اوپک مطابق انتظار در تلاش برای کم کردن تولید نفت است ولی نفت فیزیکی خیلی زيادي در بازار برای فروش وجود دارد در حالیکه تعداد مشتریان چندان بالا نیست.»

جان کیلداف تحلیلگر مؤسسه اگین کپیتال هم گفت در طی روزهای گذشته امید بسیار زیادی در بازار ایجاد شده بود.

رییس صندوق دارایی ملی روسیه و یکی از مذاکره کنندگان ارشد نفتی این کشور گفت ما انتظار داریم دیگر تولیدکنندگان خارج از اوپک پلاس هم به اقدامات کاهش تولید بپیوندند که امکان دارد در نشست وزرای انرژی کشورهای عضو گروه ۲۰ در روز جمعه اتفاق بیافتد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.