Ultimate magazine theme for WordPress.

قیمت هر اونس طلا ۱۷۰۸ دلار و ۸۱ سنت شد +جزئیات

0 4

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

قیمت هر اونس طلا ۱۷۰۸ دلار و ۸۱ سنت شد


قیمت هر اونس طلا ۱۷۰۸ دلار و ۸۱ سنت شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، در حالی که به رغم تقویت شاخص‌ها در بازار‌های بورس و افزایش ارزش دلار، موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا در برخی کشور‌ها موجب شده تا جایگاه طلا به عنوان محل امن سرمایه‌گذاری بار دیگر تقویت شود. در نهایت قیمت فلز زرد روز دوشنبه افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۱۷۰۸ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۱۹ درصد کاهش روبرو بود و به ۱۷۱۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به دلیل امیدواری‌های ایجاد شده در آستانه بازگشایی کسب و کار‌های اقتصادی در برخی کشورها، ارزش دلار و شاخص‌های سهام در بورس‌های آسیایی امروز شاهد افزایش بود، هرچند برخی کشور‌ها گزارش‌های نگران کننده‌ای از افزایش مجدد تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا منتشر کرده‌اند.


بیشتر بخوانید: قیمت جهانی طلا کاهش یافت


مقامات چینی روز یکشنبه خبر‌هایی از احتمال شروع موج جدیدی از شیوع کرونا در شمال شرق این کشور منتشر کردند. یکی از شهر‌های استان جیلین چین بار دیگر به عنوان منطقه پرریسک طبقه بندی شده است. کره جنوبی هم دیروز نسبت به موج دوم شیوع کرونا هشدار داد. این در حالی است که موارد جدید ابتلا در آلمان تنها چند روز پس از کاهش محدودیت‌های اجتماعی مجددا بالا گرفته است.

اقتصاد آمریکا در ماه آوریل شاهد کاهش ۲۰.۵ میلیون فرصت شغلی بود که بیشترین افت فرصت‌های شغلی از زمان رکود بزرگ به شمار می‌رود.

رئیس صندوق بین المللی پول هفته گذشته از احتمال کاهش پیش‌بینی رشد اقتصاد جهانی خبر داد و به آمریکا و چین در مورد آغاز مجدد جنگ تجاری که می‌تواند موجب تضعیف روند ترمیم اقتصادی پس از کرونا شود هشدار داد.

میزان تقاضای فیزیکی برای طلا هفته گذشته در چین افزایش داشت و خریداران با استفاده از فرصت تخفیف‌های قابل توجه اقدام به خرید کردند اما میزان فعالیت در سایر بازار‌های مهم طلا به دلیل شیوع کرونا و تعطیلات پایین بود.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.