Ultimate magazine theme for WordPress.

مجله اقتصاد: به ممنوعیت صادرات سیب زمینی، گوجه فرنگی و رب عمل نمی‌شود

1 1

به گزارش بورس 98 سرویس خبری اقتصادی

به ممنوعیت صادرات سیب زمینی، گوجه فرنگی و رب عمل نمی‌شود


محمود حجتی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای گلایه آمیز به وزیر صنعت، معدن و تجارت از عدم توجه به ممنوعیت صادرات سیب زمینی، گوجه فرنگی و رب برای تنظیم بازار گلایه کرد.

به گزارش تسنیم، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامهای گلایه آمیز به محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت از عدم توجه به ممنوعیت صادرات سیب زمینی، گوجه فرنگی و رب آن گلایه کرد.

در این نامه اشاره شده است که این ممنوعیت موقت بوده و به منظور تنظیم بازار داخلی گرفته شده است، اما گزارش های گمرک نشان می دهد که به این ممنوعیت توجه نمیشود.

بنابراین گزارش کاهش ارزش پول ملی در ماه های اخیر باعث افزایش صادرات و حتی  قاچاق تولیدات مختلفی از کشورمان به کشورهای همسایه شده است.

متن و  تصویر این نامه به شرح زیر است.

نظر به محدودیت عرضه سیب زمینی در بازار داخلی و همچنین ضرورت تامین خوراک دام و طیور، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا با اعلام قبلی از تاریخ ۹۷/۷/۱۵ صادرات سیب زمینی و همچنین صادرات خوراک دام و طیور ممنوع اعلام گردد.

ضمنا لازم به ذکر است که متاسفانه علیرغم ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از تاریخ ۹۷/۶/۲۷ موضوع نامه شماره ۱۷۰۷۹۹ مورخ ۹۷/۶/۲۷ طبق گزارش‌های روزانه گمرک، گوجه‌فرنگی صادر می‌شود. در مورد صادرات رب گوجه فرنگی همانطور که طی نامه شماره ۱۱۸۶۷/۲۰ مورخ ۹۷/۲/۲۰ اعلام گردید بایستی با اتخاذ ممنوعیت در کوتاه مدت و بعد از آن با تمهیداتی به صورت درصدی از تولید با نگاه به تامین بازار داخل مجوز صادرات داده شود.

sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : ww.bourse98.com

سایر مطالب

1 نظر
  1. رامین محمدی می گوید

    متاسفانه مدیریت کنونی پرحاشیه و پرمسئله وزارتخانه صمت , عملا نشان از به ارث رسیدن مسائل پشت پرده روابط کلان مدیریتی پیشین این وزارتخانه دارد! و یا اینکه وزیر کنونی عملا قدرت برخورد با مدیران داخلی منتصب وزیر پیشین را ندارد یا خود دنباله رو و مجری سیاستهای پیشین هست!
    مشکلات عدیده تولید و واردات و صادرات و صنایع خودروسازی و معرفی انواع شرکتهای فاقد وجاهت و رسمیت و سوابق پاک و مشخص برای تخصیص رانتی ارز به بانک مرکزی که تنش ارزی و سقوط بی اندازه ارزش پول ملی کشور را در پی داشته را به نوعی میتوان در ارتباط مستقیم با ناکارامدی و ضعف مدیریت در وزارتخانه تحت امر وزیر متبوعه آن دانست که به سهو و یا به احتمال عمد موجبات منفعت صاحبان هلدینگهای بزرگ و در عوض تحمیل شرایط بن بست ارزی کشور و تضعیف روزانه سبد معیشتی مردم را در پی داشته است.
    اما سوال اصلی اینجاست دلیل حمایت همه جانبه شخص رییس جمهور محترم از این وزیر با درخواست مسکوت کردن توضیح و استیضاح از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی چه معنا و مفهومی میتواند داشته باشد؟آیا سایه سنگین وزیر سابق وزارت صمت (رییس ستاد انتخاباتی رییس جمهور!!!) همچنان گذشته بر سر تصمیمات کلان هیئت دولت سنگینی میکند؟!.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.