Ultimate magazine theme for WordPress.

مجله بورس: ثبت رکورد جدید برای پرش شاخص/ رالی بازارهای مالی با پیشتازی بورس ادامه دارد

0 14

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

ثبت رکورد جدید برای پرش شاخص/ رالی بازارهای مالی با پیشتازی بورس ادامه دارد


اقتصادآنلاین – مریم علیزاده؛ در سومین روز معاملاتی هفته، شاخص کل در جهشی شگفت انگیز تمام سقف های قبلی خود را شکست و با پروازی بلند معادل 3.41 درصدی به قله 147 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز کمی پایین تر از شاخص کل با رشد 620 واحدی به رقم 24 هزار و 109 واحد رسیده است. آیفکس هم با جهش 46 واحدی معادل 2.4 درصد در پله یک هزار و 668 واحد ایستاده است.

در این بین تا کنون بیش از سه میلیارد و 300 میلیون ورقه بهادار به ارزش هزار میلیارد تومان دادوستد شده است که از این میزان بیش از 900 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در بورس و فرابوس اختصاص داشته است. همچنین در بین نمادهای تاثیرگذار بر شاخص «فولاد»، «کگل»، «فملی» و «شبندر» بیش از سایرین موجب صعود نماگر اصلی بازار شده اند.

 در این میان گروه فرآورده های نفتی همچون روزهای گذشته سکان دار هدایت جو مثبت به بازار است. البته گفتنی است اغلب نمادهای این گروه به دلیل رشد بیش از 20 درصدی در 5 روز کاری متوقف شده بودند که امروز بازگشایی شدند. این گروه تا کنون با ارزش معاملات بیش از 67 میلیارد تومان و بازدهی 4.6 درصدی بیشترین بازدهی را در بین گروه های مطرح بازار داشته است.

در گروه فلزی نیز با تشکیل صف خرید در نماد «فولاد»، معاملات این گروه نیز وارد از جدیدی شد و در اغلب نمادهای فلزی شاهد تشکیل صف خرید هستیم. در این گروه «ذوب» از ابتدای بازار صف خرید را در قیمت 2027 ریال تجربه کرده است. این گروه نیز تا کنون با 158 میلیارد تومان دادوستد بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده و بازدهی 3.7 درصدی را نصیب سهامدارانش کرده است. در گروه معدنی ها اما رشد قیمتی به اوج خود رسیده و تمام نمادهای این گروه در سقف قیمتی امروز صف خرید را به خود می بینند.

گروه خودرو اما با وجود سبزپوشی اغلب نمادها با ورود نقدینگی جذاب مواجه نشده و همچنان منتظر دریافت اخبار مثبت در خصوص افزایش نرخ خودروسازهای داخلی است. این گروه نیز امروز با ارزش معاملاتی 45 میلیارد تومان بازدهی 1.5 درصدی تا این لحظه را تجربه کرده است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : ww.bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.