Ultimate magazine theme for WordPress.

مجله بورس 98: حجم و ارزش بازار نسبت به روز گذشته صعودی شدند + جزئیات

0 2

به گزارش بورس 98

در داد و ستدهای روز جاری، سرمایه گذاران بورسی  حدود 958 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از 957 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 73 میلیارد ریال بود و در 57 هزار و 655 نوبت معاملاتی انجام شد.

 

در جریان معاملات امروز گروه های خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

 

در بازار روز جاری نمادهای «شخارک»،«فارس»،«فولاد» و «جم» بیشترین اثر منفی را بر رشد شاخص به جای گذاشتند، در مقابل اما نمادهای «همراه» و «کچاد» با رشد خود مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

 

امروز شاخص کل با افت 461 واحدی به کار خود پایان داد و به سطح 96هزار و 287 واحد رسید. همچنین شاخص کل (هم وزن) نیز در مسیری نزولی به 16 هزار و 763 واحد رسید.

 

در معاملات آخرین روز هفته، بیشترین رشد قیمتی مربوط به نماد «نبورس» بود. نهادهای مالی بورس اوراق بهادار امروز با رشد حدود 5 درصدی همراه شد. بعد از «نبورس»، شرکت های قند ثابت خراسان ،تکنوتار  و واسپاری ملت بیشترین رشد قیمتی را به ثبت رساندند.

همچنین درجدول معاملاتی امروز بورس تهران، پتروشیمی خارک بیشترین افت قیمتی را به جای گذاشت. در ادامه نیز لیزینگ صنعت و معدن، صنایع کاغذ سازی کاوه و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

 

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق مرابحه سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

 

در مقابل نمادهای اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت رایان سایپا و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با بیشترین عرضه ها و صف های فروش مواجه شدند.

 

در پایان معاملات امروز بانک صادرات  با معامله  بیش از 133 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و معدنی و صنعتی چادرملو  با معامله 66 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

 

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : ww.bourse98.com
حجم و ارزش بازار نسبت به روز گذشته صعودی شدند

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.