Ultimate magazine theme for WordPress.

مجله بورس 98: خرید سهام بنیادی با P/E پایین بهترین گزینه سرمایه گذاری + جزئیات

0 ۲,۱۴۹

به گزارش بورس 98

2067, 

خرید سهام بنیادی با P/E پایین بهترین گزینه سرمایه گذاریReviewed by سایت رادیوسهام on May 27Rating: 4.0خرید سهام بنیادی با P/E پایین بهترین گزینه سرمایه گذاریخرید سهام بنیادی با P/E پایین بهترین گزینه سرمایه گذاری

خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)

Loading…

خرید سهام بنیادی با P/E پایین بهترین گزینه سرمایه گذاری

کفاش پنجه شاهی با اشاره به اینکه در حال حاضر سهام خوبی در بازار هستند که در مجمع سودهای بالا تقسیم می کنند، گفت: خرید این گروه از سهام به طور قطع باعث سودآوری می شود.

به گزارش رادیوسهام ، مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام با اشاره به اینکه P/E بازار در ارقام بسیار جذابی قرار دارد، تاکید کرد: سهام بنیادی با P/E بین چهار تا ۵ برای سرمایه گذاری گزینه هایی با کمترین ریسک ممکن هستند.

محمد کفاش پنجه شاهی  به سهامداران توصیه کرد با خرید سهام بنیادی سودآوری خود را تضمین کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سهام خوبی در بازار هستند که در مجمع سودهای بالا تقسیم می کنند، گفت: خرید این گروه از سهام به طور قطع باعث سودآوری می شود.

کفاش پنجه شاهی تاکید کرد: سهامداران از خرید سهام بدون مطالعه و سفته بازی پرهیز کنند، چون ممکن است در قیمت های بالا سهام را بخرند و با ضررهای سنگین از آن خارج شوند.

وی در ادامه به بررسی روند بازار پرداخت و گفت: بازار سرمایه از اواخر سال ۹۶ شاهد چند اتفاق تاثیر گذار بود. افزایش نرخ سود بانکی در پایان سال گذشته نقدینگی ها را تحت فشار قرار داد. همچنین افزایش قیمت ارز و طلا نیز عامل دیگری بود که بخشی از سرمایه ها را بازار سهام خارج کرد تا راهی بازارهای رقیب شوند. نکته بعدی هم تک نرخی کردن دلار در محدوده های ۴۲۰۰ تومان است که برای صنایع صادرات محور ابهاماتی را ایجاد کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه عملکرد موفق صندوق توسعه را در حمایت از بازار سرمایه قابل تقدیر دانست و گفت: پس از خبر خروج ترامپ از برجام صندوق توسعه با مدیریت صحیح ریسک به خوبی هیجان های بازار را کنترل کرد، مدیریت صحیح این صندوق باعث شد تا اعتماد به بازار تقویت شود. فراموش نکنیم در شرایط فعلی بازار و با P/E های ۴ تا ۵ مرتبه ، زمان مناسبی برای خرید سهام است.

کفاش پنجه شاهی در پاسخ به سوال خبرنگار درباره صنایع برتر بازار هم گفت: شرکت های کامودیتی محور و برخی پتروشیمی ها در سال ۹۶ به دلیل افزایش نرخ ارز و رشد قیمت های جهانی عملکرد خوبی داشتند. پالایشی ها نیز نسبت به سالهای ۹۴ و ۹۵ عملکرد بهتری را تجربه کردند و سودآوری آنها رشد کرد. با توجه به P/E این گروه ها می توان آنها را گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری دانست.

به گفته این کاشناس بازار سرمایه، صنایع مرتبط با کامودیتی ها شرکت های پیشرو بازار در سال ۹۷ هم خواهند بود حتی اگر همان روند سال ۹۶ را ادامه بدهند باز هم گزینه های خوبی برای سهامداری هستند.

وی در ادمه به اقبال بازار به برخی صنایع کوچک اشاره کرد و گفت: برخی صنایع کوچک مثل ساختمانی ها در روزهای گذشته مورد توجه قرار گرفتند. گروه ساختمانی هم هرچند قیمت ملک افزایش یافته اما فروش خاصی نداشتند . این گروه گزارش های قابل قبولی هم منتشر نکردند اما سفته بازها در حال خرید سهام این صنعت هستند، با این وجود به نظر من برای سرمایه گذاری از نظر بنیادی سهام پرریسک هستند.

کفاش پنجه شاهی گفت: گروه هایی مانند خودرو، قند و شکر را بازار به عنوان سهام بتای منفی می شناسد و به طور معمول نوسان گیران در این نمادها فعال هستند، اما گروهی که بدون مطالعه و دنباله روی سفته بازها اقدام به خرید این سهام می کنند قطعا متضرر می شوند.

وی در ادامه فصل مجامع را مورد توجه قرار داد و گفت: عملکرد ۹۶ بسیاری از شرکت ها خوب بوده و شرکت هایی که سودشان را سریع تقسیم می کنند مورد اقبال بازار قرار گرفتند. به طور کلی شرکت های گروه کامودیتی ها و صادرات محورها عملکرد خوبی داشتند و مجامع خوبی هم خواهند داشت. همچنین شرکت های بنیادی که شرایط خوبی داشتند قطعا مجامع خوبی هم برگزار خواهند کرد

حتما بخوانید :  عدم پوشش بهای تمام شده علی‌رغم افزایش قیمت شیر خام

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

در بازار فیزیکی بورس انرژی در دومین روز معاملاتی هفته جاری کالاهای «آیزوریسایکل، حلال ۴۰۰، ۴۰۲، ۴۰۴ و ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان و آیزوریسایکل پالایش نفت تهران» عرضه می شود.

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی “موفقیت در بازار بورس” را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.منبع خبر

گرد آوری : ww.bourse98.com
خرید سهام بنیادی با P/E پایین بهترین گزینه سرمایه گذاری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.