Ultimate magazine theme for WordPress.

مزایای عرضه املاک در بورس کالا / املاک بانک بورسی پذیرش شد +جزئیات

0 ۳

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

مزایای عرضه املاک در بورس کالا / املاک بانک بورسی پذیرش شد


کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مزایای عرضه املاک در بورس کالا گفت: بانک اقتصاد نوین اقدام به پذیرش برخی املاک در این بورس کرده تا از بستر و مزایای آن برای عرضه املاک استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، خشایار دادمنش در خصوص عرضه املاک در بورس کالا به باشگاه خبرنگاران گفت: بازار مسکن همواره به عنوان بازاری برای سرمایه گذاری بوده و تقاضای بخش سرمایه گذاری از تقاضای مصرفی آن بالاتر بوده است. در نتیجه اگر معاملات این حوزه در بورس کالا انجام و ثبت شود، نقش بسیار مهمی در شفافیت معاملات و نیز شفافیت قیمتی خواهد داشت.

رونق معاملات با عرضه اموال بانک ها

وی افزود: بورس کالا به دلیل در اختیار داشتن سازوکارهای معاملاتی و راه اندازی تابلوی معاملات املاک و مستغلات می تواند بهترین محل برای انجام این معاملات باشد. اما برای اینکه این معاملات رونق پیدا کرده و مورد استقبال قرار گیرد باید اجازه دهیم چند معامله انجام شود تا نحوه تسویه معاملات و تحویل و سایر فرآیندهای معاملاتی در این بازار برای فعالان بازار مسکن اعم از عرضه کننده و متقاضیان خرید روشن شود. اگر این عرضه ها تداوم داشته باشد می توان به شفافیت قیمتی کمک زیادی داشته باشد.

این کارشناس بازار کالایی تاکید کرد: برای رونق گرفتن این معاملات و دستیابی به نتیجه بهتر به نظر می رسد در وهله اول باید بانک ها و سازمان ها و ارگان های دولتی نسبت به عرضه املاک و اموال مازاد در بورس کالا اقدام کنند و بانک ها در این مسیر گزینه اول محسوب می شوند تا این عرضه ها مستمر و پایدار شود. این موضوع ضمن کمک به رونق معاملات مسکن در بورس به شفافیت سهام بانک ها نیز کمک می کند. چرا که با کشف قیمت ملک تحت مالکیت یک بانک می توان ارزش گذاری بهتر و دقیق تری روی سهام آن بانک ارایه کرد.

پذیرش یک قطعه زمین و دو باب واحد تجاری “ونوین” در بورس کالا

دادمنش از امکان کشف قیمت مسکن بصورت منطقه ای به کمک سازوکار بورس کالا سخن گفت و ادامه داد: مهم ترین مزیت عرضه املاک در بورس کالا ایجاد شفافیت در قیمت ها و معاملات است. به طوری که حتی می توان براساس قیمت کشف شده یک ملک در بورس، قیمت املاک موجود در منطقه مشابه را راحت تر ارزیابی کرد که این موضوع اتفاق خوبی برای شفافیت در بازار مسکن است.

وی به پذیرش یک قطعه زمین و دو باب واحد تجاری بانک اقتصاد نوین در بازار فرعی بورس کالا جهت عرضه در این بورس اشاره کرد و گفت: اخیرا بانک اقتصاد نوین اقدام به پذیرش برخی املاک در بورس کالا کرده تا از بستر این بازار و مزایای آن برای عرضه املاک استفاده کند که مسلما در صورت معامله و فروش این دارایی ها، ارزش گذاری سهام این بانک نیز برای سهامداران و سرمایه گذاران واقعی تر و راحت تر خواهد شد. چنانچه سایر بانک ها نیز وارد میدان شوند این معاملات رونق خوبی خواهد گرفت. چراکه بورس کالا زیرساخت های لازم را برای انجام این معاملات در اختیار داشته و تابلوی معاملاتی آن نیز وجود دارد.

اوراق سلف مسکن در دستور کار بورس کالا

مسئول معاملات کالا و انرژی کارگزاری تامین سرمایه نوین به برنامه بورس کالا برای انجام معاملات مسکن در قالب اوراق سلف نیز اشاره کرد و گفت: بورس کالا در حالی طرح انتشار این اوراق را ارایه کرد که به کمک این ابزار معاملاتی، در بخش معاملات خرد و جذب نقدینگی عموم مردم می توان شاهد مشارکت بیشتری بود.

دادمنش از حذف مزایده های غیرشفاف در مزایده های سنتی به عنوان مزیت دیگر عرضه ملک در بورس کالا سخن گفت و اضافه کرد: با معامله املاک در بورس کالا به جای برگزاری مزایده های غیرشفاف سنتی می توان از شائبه هایی که در بازگشایی پاکات مزایده ها مطرح می شود، جلوگیری کرد. چراکه در بورس خریداران باید قیمت موردنظر را در سامانه معاملاتی ثبت کرده و همه بصورت شفاف می توانند قیمت های پیشنهادی و برنده نهایی را مشاهده کنند. بورس بازاری مبتنی بر ساز و کار حراج و مزایده است و در آن شخص خریدار، قیمت های پیشنهادی و قیمت معامله قابل رصد بوده و شفاف است.

وی تاکید کرد: باید نهادهای دولتی و بانک ها مجاب شوند املاک و دارایی های مازاد را که یک تکلیف قانونی است در بورس عرضه کنند و به این سازوکار معاملاتی شفاف اطمینان داشته باشند. بانک اقتصاد نوین نیز در این زمینه وارد عمل شده و برخی دارایی ها را برای عرضه در این بازار پذیرش کرده است. کارگزاری ها نیز با بازاریابی می توانند به جذب مشتریان کمک کنند تا بانک ها نیز برای عرضه سایر دارایی ها و املاک در بورس کالا اطمینان بیشتری پیدا کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.