Ultimate magazine theme for WordPress.

نشست کمیسیون اقتصادی اوپک از طریق وبینار برگزار شد +جزئیات

0 3

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

نشست کمیسیون اقتصادی اوپک از طریق وبینار برگزار شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دبیرخانه اوپک، کمیسیون اقتصادی سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک)، اتاق فکر اقتصادی و فنی این سازمان است. این نشست معمولاً دوبار در سال، در ماه‌های ژوئن و دسامبر و پیش از نشست وزیران برگزار می‌شود. این هیئت از دبیرکل به عنوان رئیس و نمایندگان ملی، به عنوان اعضا تشکیل می‌شود.

محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در سخنرانی افتتاحیه این نشست به اثر همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و بازار نفت و همچنین به شرح تصمیم‌های اتخاذ شده در نشست‌های نهم و دهم وزیران اوپک و متحدانش در روز‌های نهم و دوازدهم آوریل پرداخت.

وی گفت: از آنجایی که شرایط بازار در اواخر یک‌چهارم ابتدایی و اوایل یک‌چهارم دوم سال ۲۰۲۰ رو به وخامت بود، اقدام فوری در این زمینه ضرورت داشت. کشور‌های مهم ذینفع سراسر جهان برای حمایت از اقدام‌های پیشگیرانه و تعیین کننده این سازمان و برای جلوگیری از سقوط کل بازار، از کشور‌های عضو توافقنامه همکاری حمایت کردند.

دبیرکل اوپک افزود: کاهش تولید ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای نفت ائتلاف اوپک پلاس به مدت دوماه، و به دنبال آن کاهش تدریجی در سطح‌های مشخص‌شده در مدت۲۲ ماه پس از آن، از نظر دامنه و مدت زمان بی نظیر بود. دوره ۲ ساله مشخص شده برای سطح تولید نفت، نشانگر تعهد کامل همه ذینفعان در دستیابی به اهداف مشترک بود.

بارکیندو در پایان گفت: دستاورد مهم دیگر آن نشست، تشویق و حمایتی بود که کشور‌های عضو توافقنامه همکاری از کشور‌های بسیار مهم دریافت کردند. عمده‌ترین تولیدکنندگان نفت بر وابستگی متقابل خود و مزایای همکاری مشترک برای بازگشت اعتماد به بازار جهانی نفت تأکید کردند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.