Ultimate magazine theme for WordPress.

نقش معادن مقیاس کوچک در رونق تولید/ بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ معدن غیرفعال در کشور وجود دارد +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

نقش معادن مقیاس کوچک در رونق تولید/ بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ معدن غیرفعال در کشور وجود دارد


عضو هیئت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: در کشورمان بیش از ۱۱ هزار تن معدن داریم که از این تعداد بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ معدن غیرفعال است.

نقش معادن مقیاس کوچک در رونق تولید/ بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ معدن غیرفعال در کشوربهروز برنا عضو هیئت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به نقش معادن مقیاس کوچک در رونق تولید، گفت: در کشورمان بیش از ۱۱ هزار معدن داریم که از این تعداد بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ معدن غیرفعال است، این تعداد معدن منفعل اصلا برای اقتصاد کشور اتفاق خوبی نیست چرا که  معدن می‌تواند  شرایط را برای ارتقا اقتصاد و رونق تولید مهیا کند.

او با اشاره به اینکه کشورمان یک کشور معدن‌خیز است، گفت: شاید در کشورمان بیش از ۹۸ درصد معادن، معادن مقیاس کوچک باشند.


بیشتر بخوانید: توسعه معادن کوچک مقیاس میان‌بری بزرگ برای رونق تولید


عضو هیئت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران افزود: ۱۰ درصد از ذخایر معادن کوچک مقیاس، منابع  فلزی هستند این در حالی است که بیش از ۴۳ درصد تولیدات ما غیرفلز است و این هشداری برای افزایش تولیدات و اکتشافات فلزی است.

برنا افزود: بیشتر معادن ما یا مصالح ساختمانی یا سنگ نما هستند که برخی از آنها هم غیرفلزی‌ها را شامل می‌شوند. 

عضو هیئت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تشریح کرد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی  از طرف وزارت صمت برنامه‌هایی را در  طرح معدن کاری کوچک مقیاس طراحی کرده است تا بتواند استارت‌آپ‌های معدنی را فعال کند و محور‌هایی که معادن مقیاس کوچک در آن وجود دارد را شناسایی کند.

او ادامه داد: این طرح به عنوان یک کلینیک تخصصی مشکلات را حل می کند؛ انجمن‌ها می‌توانند در جایی که مشکل وجود دارد حضور یابند و آن مشکل را حل کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به اینکه سیستم‌های موبایل می‌توانند در بحث فناوری کمک کنند، گفت: با کمک سیستم های موبایل می توانیم بررسی کنیم که در چه مکان هایی می توان کارخانه بزرگ یا کوچک طراحی و به کمک آن ها زیرساخت سایر حوزه های صنعتی را شکل دهیم.

او بیان کرد: بسیاری از مناطق کشورمان کویری است و معدن‌ها در مناطقی وجود دارد که زیرساختی وجود ندارد، این زیرساخت‌ها و شناخت مناطق می‌تواند از طرح برنامه زیرساخت، پشتیبانی کند. باید از امکانات خودمان در بحث فعال‌سازی این معادن که غیرفعال هستند استفاده  کنیم.

انتهای پیام/

باید تلاش کرد معادن غیر فعال را فعال کنیم

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.