Ultimate magazine theme for WordPress.

هدایت نقدینگی به بازار بورس موجب رونق تولید می‌شود +جزئیات

0 0

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

هدایت نقدینگی به بازار بورس موجب رونق تولید می‌شود


مهدی صادق زاده در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درخصوص دلایل رشد نقدینگی در اقتصاد کشور اظهار کرد: برخی از امور بانکی مانند اعطای تسهیلات و پرداخت سود به سرمایه گذاران همچنین خرید کالا‌هایی همچون خودرو و مسکن با هدف سوداگری، از مهم‌ترین دلایل رشد نقدینگی در سال‌های گذشته بوده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت رونق تولید در سال جاری، هدایت نقدینگی به برخی بخش‌های اقتصادی می‌تواند موجب بخش تولید در کشور شود.

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: یکی از بهترین مقاصد هدایت نقدینگی بازار بورس است و مردم می‌توانند با ایجاد سرمایه گذاری در این بازار، درآمد سالیانه خود را افزایش دهند.

صادق زاده با اشاره به ارتباط بازار سرمایه و رونق تولید ادامه داد: بازار بورس یک راه غیر مستقیم برای هدایت نقدینگی به سمت رونق تولید است و در صورتی که حجم قابل توجهی از نقدینگی در بازار بورس سرمایه گذاری شود، ضمن کاهش نرخ تورم و نقدینگی، بخش تولید در کشور رونق می‌یابد.

این کارشناس اقتصادی یادآوری کرد: متاسفانه مردم شناخت زیادی از بازار بورس ندارند و با روش‌های سرمایه گذاری در این بازار آشنا نیستند، که در این ارتباط، دولت به کمک رسانه‌های کشور باید صفر تا صد این بازار را به مردم به خصوص سرمایه داران آموزش دهد.

وی تصریح کرد: دولت می‌تواند نقدینگی را به سمت واحد‌های تولیدی سوق داده و سرمایه در گردش آن‌ها را افزایش دهد که  با این کار کمک شایانی به رونق تولید در کشور می شود.

صادق زاده افزود: در راستای هدایت نقدینگی به بخش تولید، دولت باید از خروج بی رویه ارز جهت واردات کالا‌های غیر ضروری به کشور نیز جلوگیری کند تا بخش‌های تولیدی توان و ظرفیت خود را برای تامین نیاز‌های داخل افزایش دهند.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.