Ultimate magazine theme for WordPress.

وزارت نفت آمادگی عرضه سهام پالایشگاه‌ها را دارد/ افت امروز شاخص بورس، ریزش سنگین نبود +جزئیات

0 ۵

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

وزارت نفت آمادگی عرضه سهام پالایشگاه‌ها را دارد/ افت امروز شاخص بورس، ریزش سنگین نبود


به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سدیدی عضو هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار در برنامه تیتر امشب در خصوص ریزش شاخص بورس تصریح کرد: امروز شاخص بورس حدود ۱۴ هزار واحد ریزش داشت اما در شاخص کل دو میلیون واحدی بورس،  کاهش  ۱۳ هزار واحدی نگران کننده نیست و  ریزش سنگین سهام محسوب نمی شود.

او ادامه داد: بازار سرمایه نسبت به اخبار حساس است ولی در کل امروز ۳۰ هزار میلیارد تومان معامله شد و داد و ستد خوبی انجام گرفت.

سدیدی گفت: وزارت نفت و وزارت اقتصاد فرایند واگذاری سهام شرکت های دولتی را  از سال ۸۵ آغاز کرده اند . مردم از عرضه دارایکم استقبال خوبی کردند که این سهام از سوی خود وزارت اقتصاد انجام شد اما صندوق دوم و سوم مربوط به نفت و صمت است که در مورد وزارت نفت و صمت فرآیند بروکراتیک بیشتر طول می کشد.

او افزود : بازار سرمایه خبر توقف سهام صندوق دوم را دستاویزی قرار داد تا اصلاحی صورت گیرد.

در ادامه فلاحتیان معاون وزیر نفت در پاسخ به اینکه آیا سهام پالایشی ها به علت آماده نبودن وزارت نفت عرضه نمی شود گفت: وزارت نفت در طول سال های اخیر موفقیت در واگذاری شرکت های تابعه داشته است. امسال هم مصوبه ای در قالب بودجه ۹۹ مطرح شد که در این ارتباط نشست هایی با سازمان خصوصی سازی و وزارت نفت برگزار شده و راهکارهای مختلف بررسی شد.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: آماده همکاری برای واگذاری این سهام هستیم به هر روشی که وزارت اقتصاد تعیین کند. واگذاری سهام پالایشگاه ها به هر صورت  با روش صندوق ETF و یا صندوق بلوکی باشد  ما آمادگی انجام آن را داریم.

در حال تکمیل…

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.