Ultimate magazine theme for WordPress.

چطور صندوق دارا دوم بخریم؟ +جزئیات

0 ۳

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بازار

چطور صندوق دارا دوم بخریم؟


خبرگزاری میزان – پذیره نویسی صندوق دارا دوم از بامداد روز چهارشنبه ۵ شهریور ماه آغاز شده است و تا پایان روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه ادامه می‌یابد.

پذیره‏‌نویسی این صندوق برای اشخاصی که دارای کد بورسی هستند از طریق کارگزاری‌های بورس و سامانه‌های آنلاین معاملاتی انجام می‌شود و افراد فاقد کد بورسی باید از طریق درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب اقدام کنند.

سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی در مجموع دو صندوق قابل معامله اول و دوم دولتی، ۵۰ میلیون ریال (پنج میلیون تومان) تعیین شده است و این پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان¬پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. 

سهام این صندوق پس از اتمام پذیره نویسی و اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار با اعمال تخفیف ۲۰ درصدی نسبت به قیمت پایانی سهم در روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی از سوی سازمان خصوصی سازی به صندوق واگذار می‌شود.

لازم به ذکر است که حداکثر تعداد واحد‌های سرمایه‌گذاری قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی، پس از کسر میزان سرمایه گذاری همان فرد در صندوق دارا یکم، ۵۰۰ واحد سرمایه‌گذاری است.

به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هموطنان جز در موارد ضروری از مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها و کارگزاری‌ها پرهیز کرده و پذیره نویسی را از طریق مراجعه غیرحضوری به کارگزاری‌ها و سامانه‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌های غیرحضوری بانک‎ها انجام دهند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : bourse98.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.