Ultimate magazine theme for WordPress.

کاهش ۲۷ درصدی تجارت جهانی در سایه همه‌گیری کرونا/ اقتصاد فرانسه 27 درصد کوچکتر شد +جزئیات

0 4

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

کاهش ۲۷ درصدی تجارت جهانی در سایه همه‌گیری کرونا/ اقتصاد فرانسه 27 درصد کوچکتر شد


تجارت جهانی در سایه همه‌گیری کرونا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد جهان
استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: بر اساس پیش‌بینی این کنفرانس، انتظار می‌رود، روند نزولی تجارت در سه ماهه بعدی سرعت یابد که بر اساس پیش‌بینی آنکتاد کاهش ۲۷ درصدی خواهد داشت.

 کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) پیش‌بینی کرد تجارت جهانی در سایه همه‌گیری کرونا در سه ماهه بعدی سال جاری، ۲۷ درصد کاهش یابد.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست خبری خود که به صورت مجازی برگزار می‌شود با اعلام این مطلب افزود: این کنفرانس امروز گفت که همه‌گیری کرونا، تجارت جهانی را در سه ماهه نخست سال جاری، ۳ درصد کاهش داده است.

وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی این کنفرانس، انتظار می‌رود، روند نزولی تجارت در سه ماهه بعدی سرعت یابد که بر اساس پیش‌بینی آنکتاد کاهش ۲۷ درصدی خواهد داشت.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: این مساله با کاهش قابل ملاحظه قیمت‌ها به ویژه قیمت نفت، غذا، مواد معدنی و دیگر مواد اولیه همراه شده است با این حال، این آژانس سازمان ملل متحد گفت پیش‌بینی تجاری خود را به صورت ماهانه به روز رسانی می‌کند تا سیاست‌گذاران با به روز کردن اطلاعات بتوانند تصمیم‌های بهتری اتخاذ کنند.

خطر خشونت خانگی در عراق

دوجاریک همچنین به اظهارات امروز «دنیل بل» مسئول دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در عراق اشاره کرد که هشدار داد زنان در این کشور با چندین مشکل اضافی دیگری مواجه هستند.

به گفته بل، «اقدامات محدودیتی اتخاذ شده برای مقابله با ویروس کرونا در عراق، خطر خشونت خانگی را افزایش داده است».

مسئول دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در عراق اظهار کرد: در همین زمان، آنها به میزان قابل توجهی، توانایی قربانیان را برای گزارش آزارها و یافتن پناهگاه موثر، حمایت و دسترسی به دادگاه کاهش داده‌اند.

فرانسه ۲۷ درصد از فعالیت‌های اقتصادی خود را از دست داد

فرانسه، یکی از قدرت‌های اقتصادی کلیدی اروپا، در تلاش برای مقابله با تأثیرات اقتصادی سنگین پاندمی کرونا، در ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) شاهد افت ۲۷ درصدی فعالیت‌های اقتصادی خود بود.

تجارت جهانی در سایه همه‌گیری کرونا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد جهان

به گزارش شین‌هوا، فرانسه، یکی از قدرت‌های اقتصادی کلیدی اروپا، در تلاش برای مقابله با تأثیرات اقتصادی سنگین پاندمی کرونا، در ماه آوریل شاهد افت ۲۷ درصدی فعالیت‌های اقتصادی خود بود اما شرایط نسبت به ماه مارس بهبود یافت.

بر طبق گزارش ماهانه بانک مرکزی از فعالیت‌های تجاری فرانسه، افت فعالیت‌های اقتصادی در ماه آوریل همچنان سنگین باقی ماند اما شدت این افت از پایان ماه مارس کمتر بود، البته بخش‌هایی مانند خدمات خانوار از این امر مستثنی بودند.

بر اساس مصاحبه‌های انجام شده توسط بانک مرکزی با مدیران ۸۵۰۰ شرکت در بازه ۲۸ آوریل تا ۶ می، مشخص شد که اقتصاد داخلی فرانسه ۲۷ درصد زیر سطح نرمال خود فعالیت می‌کند. این در حالی است که در ماه قبل هم این فعالیت‌ها ۳۲ درصد افت کرده بودند.

در گزارش بانک مرکزی آمده است: در ماه آوریل که اقتصاد فرانسه یک ماه کامل در قرنطینه بود (در مقایسه با ماه مارس که نیمی از آن در شرایط قرنطینه سپری شده بود، چراکه قرنطینه فرانسه از ۱۷ مارس آغاز شده بود) فعالیت‌های اقتصادی تا سطح قابل‌توجهی پایین آمد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.