Ultimate magazine theme for WordPress.

کاهش ۲ درصدی قیمت نفت در بازار جهانی +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

کاهش ۲ درصدی قیمت نفت در بازار جهانی


سقوط ۲ درصدی قیمت نفتبه‌ گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، قیمت‌های نفت در حالی تثبیت شد که دیشب با نگرانی از چشم‌انداز اقتصادی جهان و کاهش تقاضای نفت و رشد ذخایر آمریکا ۲ درصد دیگر هم سقوط کرده بود.

داده‌های اقتصادی ضعیف از سوی آمریکا و اروپا باعث شد که بازار‌های سهام وال‌استریت به پایین‌ترین سطح یک ماهه خود برسند. با تشدید نگرانی‌ها در مورد کندتر شدن اقتصاد‌های جهان، چشم‌انداز تقاضای نفت ضعیف‌تر شد.


بیشتر بخوانید: قیمت نفت برنت به مرز ۶۰ دلار رسید


قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، پس از سقوط ۲ درصدی دیشب، تا ساعت ۱۰.۵۶ به وقت تهران ۲۰ سنت یا ۰.۳۵ درصد دیگر افت کرد تا به ۵۷.۴۹ دلار برسد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، پس از سقوط ۱.۸ درصدی دیشب، ۱ سنت یا ۰.۰۲ درصد دیگر افت کرد و به ۵۲.۶۳ دلار رسید.

آن‌چه بیشتر باعث پایین آمدن قیمت‌های نفت شد این بود که اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر انبار‌های نفت آمریکا این هفته ۳.۱ میلیون بشکه افزایش داشته است، که این از پیش‌بینی‌های اقتصاددانان که انتظار افزایشی ۱.۶ میلیون بشکه‌ای را داشتند، بسیار بیشتر است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.