Ultimate magazine theme for WordPress.

کرونا با ثروتمندان جهان چه کرد؟ +جزئیات

0 3

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

کرونا با ثروتمندان جهان چه کرد؟


کرونا با ثروتمندان جهان چه کرد؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد – انتظار می رود میزان کاهش دارایی ثروتمندان جهان به دلیل کرونا بیشتر از شرایط ایجاد شده بحران مالی سال 2009 باشد.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از بلومبرگ، ثروتمندان در جهان در حال ثروتمندتر شدن هستند اما سرعت افزایش ثروت آن ها در مقایسه با سال های قبل کاهش محسوسی یافته است. طبق مدل سنجی صورت گرفته توسط گروه مشاورین بوستون، نوسانات بالای بازار سهام و خسارت وارده ناشی از تعطیلی کسب و کارها می تواند تا 16 تریلیون دلار از ثروت آن ها را در سال جاری کاهش دهد. این رقم برای بحران سال مالی 2009 معادل 10 تریلیون دلار بود.
تا پایان سال 2019 مجموع ثروت افراد روی کره زمین 226 تریلیون تخمین زده شده که این رقم 9.6 درصد بیشتر از سال 2018 بوده است. به گفته گروه مشاورین بوستون در سناریو بدبینانه متوسط رشد ثروت جهان در پنج سال‌آینده 1.4 درصد و در سناریو واقع بینانه 4.5 درصد خواهد بود.
آنا زاکرفسکی- مدیر ثروت گروه مشاورین بوستون گفت:شاید عجیب به نظر برسد اما ثروتمندان احتمالا جز گروه هایی هستند که بیش از همه در برابر پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا آسیب خواهند دید. اگر چه آن ها باز هم ثروتمند خواهند بود اما با توجه به نقش بالای ارزش سهام و املاک در ثروت آن ها، نوسانات بازار روی ثروت آن ها تاثیر زیادی خواهد داشت.
وی افزود: کووید-19 یک نقطه عطف مهم در صنعت مالی جهان بوده است و سیاست گذاری های مدیران مالی تغییرات زیادی به نسبت بحران 10 سال پیش ( رکود بزرگ سال 2009) کرده است.
در طول 20 سال اخیر شمار میلیونها در جهان بیش از سه برابر شده و به حدود 24 میلیون نفر رسیده است. بیش از دو سوم کل میلیونرها در آمریکای شمالی زندگی می کنند. در کوتاه مدت این افراد ثروت خود را به دارایی های امن تر منتقل می کنند اما اگر بحران کرونا بیش از حد انتظار طول بکشد شاهد افزایش تقاضا برای وجه نقد و انتقال آن به مقاصد کم ریسک نظیر سوئیس و سنگاپور خواهیم بود.
انتهای پیامLet’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.