Ultimate magazine theme for WordPress.

کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد؛ قیمت میوه تابع مکانیزم عرضه و تقاضا +جزئیات

0 3

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد؛ قیمت میوه تابع مکانیزم عرضه و تقاضا


مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه امکان احتکار محصولات کشاورزی وجود ندارد، اظهار کرد: با وجود آنکه عموم محصولات کشاورزی فساد پذیر است، امکان احتکار وجود ندارد.

او افزود: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های وارداتی همچون کود و سم، قیمت تمام شده محصولات کشاورزی به شدت بالا رفته است.

شادلو قیمت میوه را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: در مواقعی که عرضه میوه در برابر تقاضا افزایش می‌یابد، قیمت به حدی افت می‌کند که به ۱۰ سال پیش باز می‌گردد و با کاهش عرضه نرخ محصولات به شدت افزایش می‌یابد.

نایب رئیس اتحادیه باغداران ادامه داد: در شرایط فعلی تحریم، امنیت غذایی کشور حائز اهمیت است که با این وجود حمایت همه جانبه از تولید محصولات کشاورزی افزایش می‌یابد.


بیشتر بخوانید


به گفته او، با وجود مشکلات متعدد تولید و افزایش هزینه‌ها انتظار می‌رود که دولتمردان حمایت همه جانبه از بخش تولید داشته باشند تا خللی در عرضه ایجاد نشود.

نایب رئیس اتحادیه باغداران در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر تامین نیاز بازار داخل وجود ندارد، اما درصدی از رشد میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل نمی‌توان اعلام کرد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.