Ultimate magazine theme for WordPress.

یک آفت خطرناک در بورس! +جزئیات

0 4

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار بورس

یک آفت خطرناک در بورس!


2067, 

خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)

Loading…

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: علاقه‌مندان ورود به بازار سرمایه باید آگاهی خود نسبت به روند معاملات را افزایش دهند و سهامی را برای خرید انتخاب کنند تا در آینده سودده باشد و منجر به اتلاف سرمایه‌های آنان نشود.

به گزارش رادیوسهام، فرشاد به آبادی گفت: توجه به حوزه کسب و کار شرکت‌های بورسی یکی از مهم‌ترین موضوعات بازار سرمایه به شمار می‌رود و این در حالی است که طی هفته‌های اخیر شاهد رشد غیرواقعی ارزش سهام برخی از شرکت‌ها هستیم که فقط به صورت اسمی در حوزه کسب و کار حضور دارند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه این اتفاق یک آفت خطرناک برای بازار سرمایه به شمار می‌رود، افزود: برخی از این شرکت‌ها عملا فعالیت محسوس و اثرگذاری در حوزه تولید ندارند و حتی برنامه‌های تولیدی و بازرگانی مشخصی را دنبال نمی‌کنند، ولی به طرز عجیبی ارزش سهام آنها دربازار سرمایه رو به افزایش است.

وی گفت: به عبارتی بالا رفتن ارزش سهام این شرکت‌ها متاثر از اقدامات تولیدی، بازرگانی و یا نگاهی که به مهارت‌های آن کسب و کار مربوط مربوط می‌شود، نیست و فقط در پی برخی از فضاسازی‌ها در حاشیه بورس رشد کاذب دارند و روند واقعی را دنبال نمی‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: به نظر می‌رسد سازمان بورس و اوراق بهادار باید به این شرکت‌ها توجه بیشتری داشته باشند و نباید اجازه دهند شرکت هایی که هیچگونه فعالیت تولیدی ندارند و نقشی در بهبود فعالیت‌های اقتصادی ایفا نمی‌کنند، اغلب تا ۱۰۰ درصد در برخی دوره‌های زمانی رشد کنند.

به‌آبادی افزود: روزانه شاهد حضور بازیگران جدیدی در بازار سرمایه هستم که اطلاعات کافی از روند نوسان‌های ارزش سهام ندارند و اقدام به خرید سهام این شرکت‌ها می‌کنند، این در حالی است که این شرکت‌ها هیچ برنامه‌ای برای آینده ندارند و با این ترفندها سعی در افزایش سرمایه دارند و مشخص نیست در آینده این سرمایه را به چه سمت و سویی هدایت خواهند کرد.

وی ادامه داد: بنابراین باید حوزه فعالیت شرکت‌های بورسی به شدت مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد و شفاف‌سازی لازم در این زمینه ارائه شود، به گونه‌ای که روند فعلی، برنامه‌های آینده و دیگر فعالیت‌های این شرکت‌ها زیر ذره‌بین دستگاههای نظارتی قرار گیرد، تا بر اساس آن خرید و فروش سهام این شرکت‌ها در یک فرآیند شفاف و منطقی دنبال شود.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، به نظر می‌رسد در گام نخست سازمان بورس و در ادامه رسانه‌ها باید این ماموریت مهم شفاف‌سازی را دنبال کنند و فعالان و علاقه‌مندان ورود به بازار سرمایه نیز آگاهی خود نسبت به این روندها را افزایش دهند و سهامی را برای خرید انتخاب کنند تا در آینده سودده باشد و منجر به اتلاف سرمایه‌های آنان نشود.

به آبادی با بیان اینکه بازار سرمایه به طور مداوم در حال تغییر است و شرکت‌ها مدام در حال طی کردن روندهای نزولی و صعودی هستند، اظهارکرد: به طور طبیعی روند نزولی برای شرکت هایی که برنامه مشخصی را در زمینه افزایش تولید و سرمایه‌گذاری برای آینده را دنبال می‌کنند به مراتب کمتر است و در چنین شرایطی فعالان بازار سرمایه باید تا حد ممکن اطلاعات دقیقی در باره تاریخچه، برنامه و صورت‌های مالی شرکت‌ها کسب کنند و در مورد برنامه دقیق این شرکت‌ها برای تولید، افزایش سهم بازار، صادراتو تنوع محصول برای آینده نیز تحقیق کنند.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

جهش تولید انرژی در زیر مجموعه «ومعادن»

عزیزاله عصاری مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، اقدامات انجام‌شده در هلدینگ پویا انرژی را در سال جهش تولید تشریح کرد.

همچنین می توانید مقالات آموزشی “موفقیت در بازار بورس” را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.