Ultimate magazine theme for WordPress.

۸ هزار دستگاه اتوبوس کار جابه جایی زائران را انجام می‌دهند +جزئیات

0 1

به گزارش بورس 98 سرویس اخبار اقتصادی

۸ هزار دستگاه اتوبوس کار جابه جایی زائران را انجام می‌دهندبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در هر لحظه حداقل ۳ هزار دستگاه اتوبوس در پایانه‌های مرزی مستقر هستند که کار جابه جایی زوار را انجام می‌دهند تا زائران به سلامت به استان‌های خود بازگردند.

محمد اسلامی افزود: لازم است رانندگان استراحت کافی داشته باشند و با خواب آلودگی رانندگی نکنند تا شاهد حوادث جاده‌ای نباشیم.

وزیر راه و شهرسازی در مورد حمل و نقل ریلی گفت: در سال گذشته روزانه ۳۰ رام قطار به شهر‌های مرزی اعزام کردیم که امسال نزدیک به ۷۰ رام قطار به شهر‌های مرزی اعزام شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه از آخرین نقطه کشور هم سرویس راه آهن برای شهر‌های مرزی شلمچه و چزابه داشتیم روزانه حداقل ۱۵۰ هزار نفر با قطار سفر اربعین را انجام داده اند.

اسلامی با بیان این که امسال تمهیدات حمل و نقلی کامل بوده است، ابراز امیدواری کرد بازگشت زائران به سلامت انجام شود.

بر اساس این گزارش، معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار داشت: نزدیک به ۶۰ درصد از زائران از مرزمهران تردد داشته اند که هم اکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر در کشور عراق هستند که پیش بینی می‌شود تا پایان امروز ۴۰۰ هزار زائر به چهار پایانه مرزی مراجعه کنند.

عبدالهاشم حسن نیا افزود: ۱۳۰۰ دستگاه اتوبوس در پایانه برکت مستقر هستند و ۷ هزار دستگاه به صورت چرخشی کار جابه جایی زوار را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اوج بازگشت زائران نیز گفت: براساس پیش بینی مرکز مدیریت راه‌ها روز جمعه و بعد از مراسم اربعین حسینی (شنبه و یکشنبه) نزدیک به ۴۰۰ هزار بازگشت زائر داشته باشیم.

وی در مورد نظارت بر قیمت‌ها عنوان کرد: قیمت بلیت براساس قیمت مصوب است و در موارد بروز تخلف چنانچه هموطنان موارد را با ذکر شماره وسیله نقلیه و تاریخ سفر انعکاس دهند، تخلفات در کمیسیون مربوطه رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گردآوری : bourse98.com

سایر مطالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.